Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Corvinus-on vagy BGE-n szerzet...

Corvinus-on vagy BGE-n szerzett gazdaságinformatikus diplomával lehetek programozó?

Figyelt kérdés

Most vagyok utolsó előtti éves infó szakos gimnazista, és tovább szeretnék tanulni egyetemen informatikai szakon, mert programozó szeretnék lenni.


De tartok nagyon pl. az ELTE programtervező informatikus, vagy BME mérnökinformatikus szakától, mert hallottam a 80℅ kibukik, kegyetlen a matek. Ezért is gondoltam a gazdaságinformatikára. Persze tudom itt is nehéz a matek, de azért mégse lehet annyira nehéz, mint az eltén vagy a műegyetemen.


Érdekel egy kicsit a gazdaság is, de főként a programozás.


Egy ilyen diplomával pályázhatnék-e szoftverfejlesztő munkákat, ahol elvárás a felsőfokú végzettség?


Tudom, hogy itthon tanulok meg programozni, de mivel minden álláshoz kell diploma vagy több éves tapasztalat, ez a szak megfelelő lenne nekem?


És végül, milyen szakmai tudást adna nekem? Bár úgy sejtem, nagyon keveset (alapokat max de ez igaz a többi infós szakra is ha jól tájékozódtam).


2017. febr. 17. 22:14
 1/6 anonim ***** válasza:

Én most abszolváltam, szóval elég frissek az élményeim. Én programtervező informatikus szakon voltam, a 3 éves képzésből 5 év lett - a programozós tantárgyak mind meglettek elsőre, de a többivel nagyon szívtam. Viszont ezalatt az idő alatt az egyetem olyan szemléletet és megoldási módszereket adott nekem, amiket én magamtól nem szedtem volna össze. Bár én a Debreceni Egyetemen tanultam, nálunk a gazdinfón a programozás annyiból állt, hogy bemagoltatták, mint a matekot. Volt egy pár típusfeladat, hasonlóak voltak ZH-n is számon kérve. Míg PTI-n elég rendesen ki lett képezve az ember. Tény, hogy nehéz annak, aki soha az életében nem látott programozási nyelvet, mert 3-4 hónap nagyon kevés arra, hogy megértse és átlássa, szóval mindenképp érdemes már egyetem előtt elkezdeni. Legalábbis amíg Kósa tanította a programozást PTI-n. Bátfai óta úgy szar az egész, ahogy van. Megkeresi a tűt a szénakazalban (akik úgy jöttek ide, hogy tudnak programozni) és csak velük foglalkozik, a többi le van szarva.


Ami a diplomát illeti, gazdinfósként is el tudsz majd helyezkedni szoftverfejlesztőként - ha értesz hozzá. Ha meg nem, akkor hiába van papírod, azzal együtt hajtanak el.


Szakmai tudást illetően csak a PTI-t tudom mondani, nézd meg te magad:

[link]

2017. febr. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
én jártam a conrvinusra gazdinfóra, a diplomájuk lehet keresett mert ugye neves iskola de az informatika oktatás egy nagy lószar ott... ha magad megtanulod hozzá (programozás stb) akkor el fogsz tudni helyezkedni azért (nyilván főleg gazdaságközeli területen)
2017. febr. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Eleve amit Magyarországon oktatnak az egyetemek informatika (itt főleg a programozásra, szoftverfejlesztésre gondolok) címszó alatt az nagyon kevés, inkább egy nagyon vékony, gyönge kis alapnak fogható fel (ELTE, SZTE stb). Ezt úgy kell érteni, hogy ha csak és kimondottan azt a tudást nézzük semmit sem (vagy alig valamit) ér a gyakorlati életben. Inkább egy szemléletmódot alakítanak ki, amit ha megtanul használni az ember, akkor hasznot húzhat belőle (megtanít tanulni).


Na már most a BGE-n és a Corvinuson az informatika oktatás még ennél is gyengébb. Lehetsz programozó azzal a végzettséggel is, de akár egy BTK-s szakkal is, mert a cégek nagy része a tudást nézi. Viszont ha ott van mondjuk az ELTE-s proginfós diplomád, akkor abból már tudják, hogy van benned némi kitartás/elhivatottság/akármi (ami persze még nem jelenti, hogy automatikusan fel is vesznek).

Szóval mondjuk a Corvinus esetében az a gazdaságinformatika inkább gazdaság (mert a Corvinus abban dominál jobban), mint informatika. Ha szoftverfejlesztő akarsz lenni, akkor én azt mondom, hogy ne a Corvinussal/BGE-vel próbálkozz, mert ebből a szempontból lehet, hogy egy "könnyebb" út, de nem feltétlenül a jobb.

2017. febr. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én BCE gazdinfón végeztem és szoftverfejlesztőként dolgozok (és nem egyedül a szakról), szóval igen, lehetsz vele programozó, ha érdekel és tanulsz mellé. Valóban, amit ott tanítanak az édes kevés, csak az alapok, de őszintén szólva szerintem más egyetemeken sem lehet túl nagy durranás a programozás oktatása, vannak kollégáim más szakokról és egyetemekről, nem kifejezetten jobbak nálam.

Az alapjuk tuti jobb (volt), de fél év normális gyakornoki munka kb. többet ért számomra mint amit az egyetemen tanultam.

Ha én most mennék egyetemre ilyen érdeklődéssel szerintem az Óbudaira mennék, úgy hallom, hogy nagyban egyszerűsítik a tantervet, nem lesz annyi egymásra épülés, vagyis kisebb annak az esélye amit itt az egyik válaszoló írt, hogy éveket csúszol a tanulmányaiddal.

2017. febr. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Végül felvettek az Óbudai Egyetemre gazdaságinformatikára. Vettem Udemy-n pár kurzust, C#-ot, webfejlesztést, MySQL-t. Van értelme ilyen online kurzusokkal tanulni, és az egyetem 1. vagy 2. évétől gyakornoknak elmenni? Vagy hogy lenne értelme megszerezni a megfelelő tudást egyetem mellett?
2018. aug. 28. 00:54
 6/6 anonim ***** válasza:
Próbálj meg mondjuk a második félév után gyakornoki helyet szereni valahol. Ne is a fizetést nézd elsődlegesen, csak hogy érdemi tapasztalatot meg tudást adjon.
2018. aug. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!