Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Megéri még megtanulni a COBOL...

Megéri még megtanulni a COBOL nyelvet?

Figyelt kérdés

Mostanában egy kicsit jobban érdekel az üzleti programok megírása (bankrendszerek, atm-ek, stb) és szeretném kipróbálni magam a COBOL nyelv területén.


Keresgéltem állásokat a "Zinterneten", de belföldön alig-alig találni, külföldön pedig max távmunkában tudom elképzelni ezt.


Ennek ellenére megéri megtanulni a nyelvet? Lehet még esély arra, hogy felvesznek valahova ilyen területen?


Előre is köszönöm!


2017. márc. 1. 19:29
 1/7 A kérdező kommentje:
ui.: Ja igen annyit még hozzátennék, ne értsetek félre, ma már 100%, hogy vannak jobb, biztonságosabb nyelvek ilyesmire, de engem az érdekel, hogy ezeket az ősrégi szoftvereket használják még valahol? Továbbfejlesztik még valahol, mert "túl nagy költség lenne átállni valami másra"?
2017. márc. 1. 19:34
 2/7 anonim ***** válasza:
Meg.
2017. márc. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Akkor már csak egy kérdésem van. Itthon van olyan cég, ami ilyennel foglalkozik? Melyik az? :)
2017. márc. 1. 21:05
 4/7 anonim ***** válasza:

Tovább már nemigen fejlesztik. 2002-ben jött ki az utolsó, az meg 15 éve volt.

Kétség nem fér hozzá, hogy időpazarlás ilyesmibe belefogni.

2017. márc. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem eri meg, csak ido pazarlas. Ott van a java, C++, python. stb
2017. márc. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 SimkoL ***** válasza:
Én szórakozásból az Eiffel-nek futottam neki már talán harmadszor is. Magyarországon még nem láttam rá keresletet, de az egyik legbolondbiztosabb nyelv. Unaloműzésnek jó lesz alapon, de hátha egyszer...
2017. márc. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Bankok?
2017. márc. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!