Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hol nézzek tutorialt verzióköv...

Hol nézzek tutorialt verziókövető rendszerről Unity5 alá?

Figyelt kérdés
Soha nem használtam semmiféle VC-t, egyszer néztem egy tutorialt, de elriasztott a nagyon-nagyon sok lépés a leírásban, és a kezelőfelület puritánsága(még a programozói karrierem hajnalán, 7-8 éve, azóta meg valahogy mindig sikerült elsunnyognom a megtanulását). Olyan leírást keresek ami nulláról elmagyarázza a dolgot, és ha egy mód van rá akkor arra is kitér hogy unity alatt mit kell(vagy legalábbis érdemes) csinálni.
2017. márc. 3. 15:34
 1/6 anonim ***** válasza:
De figyu nincs ebben semmi nehéz a dokumentációja bőven elég még tutorialt sem kell nézni. Mit nem értesz benne írd le pontosabban.
2017. márc. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Ettől jobb nem kell :

[link]

2017. márc. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem csak a Unity része kérdéses számomra, az egész működését nem értem. A kifejezések sem világosak, push\pull\clone\stb, egy olyan leírást keresek ami hülyebiztosan elmagyarázza teljesen nulláról az egészet, hogy mi mit csinál, és miért is jó az nekem pontosan, addig magamtól is eljutottam hogy "unity version control", csak aztán itt meg is állt a tudomány. :D
2017. márc. 3. 19:13
 4/6 anonim ***** válasza:
Google
2017. márc. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
88%

Verziókezelő rendszerből elég sok van. Ezeket angolul version control vagy source control software-nek nevezzük. A legelterjedtebbek:

- Apache Subversion (vagy röviden: SVN)

- Git

- Microsoft Team Foundation Server (igaz, ez nem csak verziókezelő, de olyat is tud)


Te a fent említett parancsokból következtetve a Git-re vagy kíváncsi.


Az alapötlet az, hogy adva van egy projekt, amin többen is dolgoztok egyszerre. Egyszer próbáld ki pár haveroddal, hogy összedobtok közösen valami apróságot és a forrásfájlokat egy FTP szerveren tároljátok. Képzeld el azt, hogy egy időben szerkesztetek ketten egy fájlt. A haverod feltölti az ő verzióját, te pedig rámásolod a tiédet. És máris megvan a baj, mert a haverod munkája elveszett.


Ezek a source control rendszerek alapvetően ezt a problémát hivatottak megoldani. Tehát itt valami olyan eszközről van szó, ami a csapatmunkát könnyíti meg. Ha a fenti példában verziókezelő rendszert használtatok volna, akkor:

1) nyilván lett volna tartva, hogy ki, mikor, mi célból mely fájlokat szerkesztette

2) miután a haverod feltöltötte az ő változatát és te megpróbálod feltenni a sajátodat, rögtön visított volna, hogy "nem engedem feltölteni, mert valaki már változtatott a fájlon és ezek a változtatások nincsenek meg nálad". Tehát biztosítja azt, hogy a csapat minden tagjánál a létező legfrissebb változat legyen meg.


Mutatok egy rövid bevezetőt.

Regisztrálj a GitHub-ra majd csinálj egy üres repository-t (így nevezzük ugyanis azokat a tárolókat, ahová a forráskódodat teszed fel):

[link]


Majd töltsd ki a megjelenő lapot ehhez hasonlóan:

[link]


Ami neked nagyon fontos lesz, az ez a link:

[link]


Ha feltelepítetted a Git programot, akkor nyiss egy parancssort. Első lépésben az lesz a feladatunk, hogy a tárolónkról készítsünk egy teljes másolatot. Ehhez a "git clone [URL]" parancsot kell kiadnod:

[link]


Ezzel létrejött a gépeden a repository másolata:

[link]


Most hozzunk létre egy fájlt, imitálva azt, hogy programozunk:

[link]


Gyakran elő fog fordulni, hogy a fejlesztés során kipróbáljuk a programot, így létrejönnek olyan fájlok is, amiket nem akarunk feltölteni a repóba. Mint például a demo.exe. Úgyhogy most csinálj egy .gitignore nevű fájlt (a parancssorból könnyebb lesz, mivel az Intéző hevesen ellenkezni fog):

[link]

Az a ^Z jelentené a "fájl vége" jelölést. CTRL+Z lenyomására jelenik meg, és ha Entert ütsz, létre jön a fájl.


Nézzük meg, hogy milyen állapotban van a tárolónk. Mely fájlokat változtattuk meg, milyen fájlokat hoztunk létre... Erre lesz jó a "git stat" parancs:

[link]


Mint azt észreveheted, a .gitignore fájl miatt a demo.exe nem jelent meg a listán. Viszont van két fájl, amely még nem áll verziókezelés alatt, a .gitignore és a demo.c. Vonjuk verziókezelés alá őket a "git add [fájl1] [fájl2]..." paranccsal, majd nézzük meg újra a státuszt:

[link]


Ahhoz, hogy a változtatásainkat véglegesítsük, két dolgot kell megtennünk. Először is a helyi tárolón kell véglegesítenünk a "git commit -m [leírás]" paranccsal:

[link]

Ha megfigyeled, a leírást idézőjelek közé kellett tennem, mivel szóközt tartalmaz.


Most pedig a "git push" paranccsal toljuk fel a távoli repóba (itt bekérheti a GitHub-os felhasználónevedet és jelszavadat):

[link]


És most nézz vissza a GitHub webes felületére. Látni fogod a változtatásokat:

[link]


Miután a "git clone [URL]" paranccsal másolatot készítettél a repóról, de valaki más frissített a kódon, a "git pull" paranccsal töltheted le a legfrissebb változatot.


Szerintem ennyi így kezdőlöketnek elég lesz.

2017. márc. 4. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Nézzük meg, hogy milyen állapotban van a tárolónk. Mely fájlokat változtattuk meg, milyen fájlokat hoztunk létre... Erre lesz jó a "git stat" parancs: "


Akarom mondani, a "git status".

2017. márc. 4. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!