Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mekkora lehet a fizetési...

Mekkora lehet a fizetési (juttatási) igényem JAVA gyakornoki idő alatt?

Figyelt kérdés
Egy minimum értéket szeretnék kérdezni (Pécs, 2 év IT tapasztalat adatbázis kezelésben), most váltanék JAVA-ra belépő szinten.

2017. márc. 12. 21:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Bruttó 180~200 ;-)

Többet nem igen akarnak gyakornoki idő alatt fizetni vidéken.

2017. márc. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%

Általában órabért szoktak kérdezni. Én amíg az egyetemen voltam hallgató, C# fejlesztő gyakornokként voltam alkalmazva bruttó 950 Ft-os órabérért (vidéken, nem Pesten). Ebből lejött a 15% SZJA, azaz 807 Ft-os nettó órabérem volt. Én átlagban 110 órát dolgoztam egy hónapban, azaz 88700 Ft-ot kerestem. Hozzátenném, hogy ezt a bért nem én találtam ki, hanem az iskolaszövetkezet írta elő. De bevállaltam, mivel én .NET-es pályán jobban otthon érzem magam, így később ha szükségem lesz referenciára, lesz mihez nyúlni.


Természetesen egy junior pozíció más tészta, mint egy gyakornoki (itt azért már értelmesebb fizetésekre lehet számítani). Ha nincs korábbi munkaviszonyod Java fejlesztőként, de interjún be tudod bizonyítani, hogy te márpedig értesz hozzá, akkor 250.000 Ft-ot nyugodtan kérhetsz (egy hónapra, nettóban). Általában még szokás hozzácsapni némi cafeteriát is, de ezt általában a cégek döntik el, mennyit (nekem havi nettó 30.000-et kínáltak). Persze a hozzáértésedet nem árt bizonyítani némi szabadidős fejlesztéssel is - ha már korábbi munkát nem is, de ezt legalább illik felmutatni.

2017. márc. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Pontosan ahogy írják is. Azzal tisztában kell lenni, hogy a gyakornok még tanuló, amit termel, annak használhatósága sok esetben kérdőjeles.


Ezt el kell fogadni, mert vannak szakmák (pl. jogász) ahol a gyakornok fizet azért, hogy a gyakornoki időt és a szükséges tudást megszerezze.

2017. márc. 12. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
32%
150 nettó
2017. márc. 13. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az ötleteket:) Egyet értek
2017. márc. 13. 10:18
 6/6 anonim ***** válasza:

Konkrétan hova váltasz Pécsett? Mert én is Pécsett vagyok egy ideje és tudom a nálunk levő gyakornoki bérsávot.


Egyébként több céges tapasztalat alapján Pécsett 120-180 a gyakornoki bér.

2017. márc. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!