Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Minimális processzor (bővebben...

Minimális processzor (bővebben alul)?

Figyelt kérdés

Mi volna az a minimális CPU arhitektúra, ami Turing teljes, tehát bármilyen program futtatható rajta?

Természetesen az architektúrára úgy gondolok mint regiszterek száma, stb.

Az ehhez tartozó utasításkészlet is érdekelne, tehát hány db utasítás volna elég egy ilyen processzorhoz?



2017. márc. 15. 07:11
 1/2 anonim ***** válasza:

Öööö... bocsi, de már az 1960-as években létező számítógépek is bőven Turing teljesek voltak. Nincs kikötés a regiszterek számára vagy más hasonló tulajdonságra.

Gyakorlatilag az alábbi utasítások kellenek csak:

- Szalag mozgatása jobbra

- Szalag mozgatása balra

- Érték olvasása a szalagról

- Érték írása a szalagra

- Állapotváltás az olvasott vagy írt érték alapján

2017. márc. 15. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

" bocsi, de már az 1960-as években létező számítógépek is bőven Turing teljesek voltak."


És én ennek az ellenkezőjét állítottam volna?


A Turing gép elektro-mechanikus szerkezet volt, ennek minden hátrányával, mint. pl. szalag tekergetése előre-hátra, stb.

Én az elektronikus úton megvalósítható megoldásokat keresem. Tehát tisztán logikai kapuk felhasználásával létrehozható minimál CPu-k érdekelnek.

2017. márc. 15. 08:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!