Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan lehet C#-ban alprogramm...

Hogyan lehet C#-ban alprogrammal adott tulajdonságú értékeket kiíratni konzol képernyőre?

Figyelt kérdés
Odáig eljutottam, hogy egy értéket ki tudok vele írni, de mikor már egy tulajdonság alapján kell szelektálni, és kiírni az adatokat, az már nem igazán megy, mert 2x írja ki az utolsó értéket, és nem tudok vele mit kezdeni.

2017. márc. 18. 20:42
1 2
 11/17 Hominida ***** válasza:
Én nem értem a problémádat, az eredetit. Ha van egy egyértelmű különbség a feltöltetlen és a feltöltött tömb között, például hogy az első eleme üres (feltöltéssel biztosan létrehozhatatlan tartalmú) vagy nem üres, akkor egy feltételes elágazással csinálhatsz rá egy hibaüzenetet, a másik ágon pedig csinálod a feltöltött tömb feldolgozását.
2017. márc. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Ilyesmire gondoltam, csak ezt hogy fordítsam le a programnyelvre, hogy ha a tömbben nincs elem, akkor kiír valami? Tudom, tényleg balfék vagyok ehhez :/
2017. márc. 19. 13:41
 13/17 anonim ***** válasza:
Szép magyar mondatokkal megfogalmazva, te hogyan írnád le, mit kell megcsinálni? Sajnos amíg magyarul nem tudod elmondani pontosan, addig C# nyelven se fog menni. Szóval nem szopatásból mondjuk neked, amit mondunk.
2017. márc. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Semmilyen olyan nyelvi elem nem kell hozzá, amit eddig ne használtál volna.

Elágazás és konzolra írás.

2017. márc. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Igaz, de attól még nem vagyok életképtelen. Tanulom még ezt a nyelvet, nem rég kezdtem. Na szóval: Létrehozok egy alprogramot (mert úgy kérték), ami elvégzi a feladatot, és a hibakeresést. A feladat az, hogy a tömb elemeit közül kiválogatja azokat az elemeket (ebben az esetben egész számok), amit megadtak feltételnek (pl: 170 és 185 között van). Ha van elem, akkor végrehajtja az utasítást, ha nem tartalmaz eleme(ke)t, akkor kiírja a hibaüzenetet egyszer, hogy például: Töltse fel a tömböt!


Idáig jutottam el.

2017. márc. 19. 14:09
 16/17 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy struktúrával kell megadni egy játékoshoz tartozó adatokat, és tárolni egy tömbben, és a 170 cm és a 185 cm közötti játékosok nevét kell kiíratni abban a menüpontban. Csak még sosem csináltam olyat, hogy azt adtam meg feltételnek, hogy van-e a tömbben elem vagy nincs, azért nem tudom hogyan kell.
2017. márc. 19. 14:12
 17/17 anonim ***** válasza:

namespace ConsoleApplication1

{

class Program

{

static void Main(string[] args)

{

int?[] jatekos = new int?[10];

jatekos[0] = 176;

int vanJatekos=0;


foreach (int? j in jatekos)

if (j.HasValue)

vanJatekos++;


if (vanJatekos==0)

Console.WriteLine("Nincs elem a tömbben");

else

Console.WriteLine(vanJatekos + " elem van a tömbben");

Console.ReadKey();

}

}

}


a kérdőjel azért kell, hogy nullable típus legyen, tudjuk használni a HasValue-t:

[link]

2017. márc. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!