Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Bsc diplomát érdemes befejezni...

Bsc diplomát érdemes befejezni, ha már elhelyezkedtem?

Figyelt kérdés

Programtervező bsc diplomát kezdtem el még 2011-ben de kétszer csúsztam. Most jelenleg 50 kredit hiányzik +szakdoga de már elhelyezkedtem egy nagyvállalatnál tavaly márciusban mint junior fejlesztő (és valószínűleg ebben az évben hagyom el a junior rangot).

Most levelezőn folytatnám a képzést amit 3 félév alatt be tudok fejezni de most látom hogy csütörtökönként délelőttől is lenne órám. Ilyen feltételekkel félek, hogy a munka rovására fog válni a diploma befejezése.


Később érhet-e hátrányként (pl.: előléptetésnél) hogy nincs diplomám?



2016. febr. 5. 18:49
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

az az 50 kredit + szakdoga szerintem megérné (én megcsinálnám, sőt, nekem is kb ennyi van hátra..)


De az előléptetésedről itt sajnos nem sokan fognak tudni nyilatkozni, ellenben a cégednél valószínűleg jobban tudják ezt :)

2016. febr. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Senior illetve manager szintre gondolok mint előléptetés, és valószínű hogy 3-4 év múlva másik cégnél leszek ezért mások tapasztalatai is érdekelnének.
2016. febr. 5. 18:54
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Fogós kérdés. Igazából nem tudom, hogy a tapasztalatot vagy a papírt fizetik-e meg jobban. De az biztos, hogy jobban megfizetik azt, ha van papír + tapasztalat.
2016. febr. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem fejezd be. Bármikor alakulhat úgy az életed hogy olyan helyzetbe kerülsz amikor azt mondod, hű de jó lenne ha most meglenne az a diploma.
2016. febr. 5. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Hamár elkezdted, csináld végig.
2016. febr. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 tabaki ***** válasza:
100%
Minden diplomát érdemes megszerezni. Ha kevés kell hozzá, annál inkább.
2016. febr. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A multis munka csak egy múló dolog: ott is simán teremtenek olyan körülményeket és szitukat, ami miatt kénytelen vagy otthagyni őket. (pl a Morgan is egyik napról a másikra rúgott ki minden előzetes bejelentés nélkül 1200 embert.) Egy ilyen leépítési hullámok elsősorban a nagyon fiatalokat és a túl időseket veszélyeztetik. Az lehet, hogy a te csoportvezetőd elégedett a munkáddal, de nem vagy összemérhető egy 35 éves ember képességeihez képest, teljesen eltörpülsz mellette, így nyilván ha előírják neki a külföldi főnökök, hogy kötelező kitennie 3 embert, akkor nagy eséllyel rád esik a választása.


ÉS hogysmint ismét kint az utcán: mi alapján fognak interjúra behívni? Hát természetesen amiatt, hogy a CV-dben szerepel a diploma. MIUTÁN kiválasztottak és behívtak interjúra, na ONNANTÓL nem érdekes a papír, hanem csak a fejlesztési tapasztalat és a szociális képességek számítanak.


Nekem speciel egy multinál se kérték a diplomát scannelésre, de a kiválasztásnál kiadták a fejvadászuknak, hogy csak végzett diplomásokkal álljanak szóba.


Nyugodtan lehet lepontozni, ez valódi éles életbeli multis tapasztalat, nem pedig elképzelt kitaláció, mint azt ezen az oldalon hamisan terjesztik a programozós munkahelyek atomstabilitásáról. Az adott értékelés nem írja felül az életet.

2016. febr. 6. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megpróbálom befejezni a lehető legkevesebb hiányzással a munkahelyről.
2016. febr. 6. 19:48
 9/10 anonim ***** válasza:
Remélem a LEVELEZŐ mint opcióról hallottál. :)
2016. febr. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#9: "Most levelezőn folytatnám a képzést"
2016. febr. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!