Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ha már a programozás alapjai...

Ha már a programozás alapjai mennek, hogy lehetne továbblépni?

Figyelt kérdés

Mondhatjuk tudok programozni C#-ban. Ezt a tudást középiskolában illetve valamyennyire otthon szedtem össze. De, ha az osztály "legjobbjának" a kódjait nézem (aki már régebbóta elég komolyan foglalkozik vele) akkor még mindig nem értek belől egy csomó mindent. Hogy lehet erről a szintről továbblépni? Mert itt már nem jók az ilyen online tanulgató weboldalak, hiszen azok csak alapokat tanítanak.


Válaszokat előre is köszi!



2017. márc. 26. 12:38
 1/10 SimkoL ***** válasza:
19%

Nem biztos, hogy a C# a neked megfelelő nyelv, nem mindenkinek egyforma a felfogása. Anno én a C és a Pascal közül a Pascal-t választottam mert azt elsőre megértettem - maradt is az a vonal -.

Nem lehet mindenkiből programozó, ha nem megy kismillió más informatikus szakirány van még.

2017. márc. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Idegen kód értelmezéséhez elég magas szintű gyakorlat is szükséges lehet. De amit programoásból nem lehet megtanulni az internetről, azt nem is érdemes. Csak tágítanid kell a határaidat. Tanulj meg angolul, olvass többet a témában!
2017. márc. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Akkor majd jobban belehúzok! Angolt tanulok természetesen, hamarosan középfokú nyelvizsgát is akarok! ;)
2017. márc. 26. 13:52
 4/10 anonim ***** válasza:
Mondj pár példát, hogy a megírt kódokból mit nem értesz. Ha ezeket azonosítani tudod az már egy hatalmas előrelépést jelent. Szerintem a már megírt kódok megértése egy jó továbblépés lenne...természetesen a tanultak alkamazása is valamilyen szinten.
2017. márc. 26. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igazából rengeteg a külön osztály és metódus, amelyek rövidek és van jó pár olyan kulcsszó, amelyet nem ismerek.
2017. márc. 28. 17:37
 6/10 SimkoL ***** válasza:
Magában a lexikális tudás nem sokat ér ha nem tudod 'normálisan' felhasználni. Hiába 'seggelsz be' egy rakás függvényt ha igazából nem tudod kitalálni mikor, melyiket, mire vagy éppen hogyan kell használni. Rengeteg gyakorlás kell, több témakörben, ami majd hoz egy-egy érdekesebb, újabb függvényt, a gyakorlatban rájössz a mikéntjére és majd akkor bevésődik. Én az 'A'datbázis kezeléstől a 'Z'enelejátszásig mindenbe beleszagoltam, van amit nem is használok azóta, de az emlékek megmaradtak.
2017. márc. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Semmi képpen sem szeretnék elkezdeni bemagolni dolgokat. Jobbnak látom, ha majd gyakorlat közben ragadnak rám a dolgok. Amire szükségem lesz elöbb-utóbb ugyis megtanulom. Köszi szépen! ;)
2017. márc. 28. 18:54
 8/10 SimkoL ***** válasza:
Zenével kapcsolatban írtam jó pár 'tanulmány' programot: [link] kiismerni a lehetőségeket. Utána már kisújjból ment, megy. De ugyanígy volt a képekkel is. Mindig mindenből ragad egy kicsi, sokat kell gyakorolni és változatos témákat kitalálni. Én is össze vissza írtam mindent, kerestem a témákat. Mindegyik valamiben más, van újabb programozási elem benne.
2017. márc. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha nem akarod más kódját megérteni akkor jó lenne ha eldöntenéd, hogy mi érdekel. Milyen projektet kezdenél el szívesen? A játék programozás érdekel, talán kezelőfelületek készítése, mesterséges intelligencia...esetleg valami hardver közeli programozás?

Én azt ajánlom, hogy válassz egy projektet (természetesen egy könnyebbet) és fogjál neki kódolni. Szinte biztos, hogy a munka nagy része a stack overflow böngészése lesz de így fogsz új dolgokat megtanulni.

Amúgy nem árt néha egy profi kódot is végignyálazni ha nem másért már csak a stílusáért. Mikor használt új osztályt? Miért? Miért member és nem lokális változó? Inkább az ilyenekre érdemes odfigyelni.

2017. márc. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Én nem mondtam, hogy nem akarom más kódját megérteni. Maximum még nem nagyon megy. Köszönöm a válaszokat! :)
2017. márc. 28. 21:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!