Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Érdemes új nyelveket tanulni?...

Érdemes új nyelveket tanulni? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Jelenleg C#, HTML nyelveket tanulunk. Ajánlják nagyon hogy a kezdők tanulják a Python nyelvet is. Szerintetek érdemes? Mármint hogy 2 másik mellé felesleges elkezdeni, vagy a C programozásnál vehetem majd hasznát? A válaszokat köszönöm! :)

2017. márc. 27. 19:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha újat akarsz tanulni mindenképp, akkor a HTML mellé még CSS illetve Javascriptet tanulj. Vagy php-t.
2017. márc. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A HTML mellé PHP-t még tanulunk. Tehát nem érdemes Pythont tanulnom, inkább JavaScriptet?
2017. márc. 27. 22:20
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyobb piaca van. A python kicsit túl speciális, mármint elég jo nyelv, nagyon sok mindent lehet vele csinálni. Tőled függ, de igy én azt mondanám, hogy js. Rengeteg hirdetésnél írják, hogy C#\java + html es js.


De ha specko dolgok érdekelnek pl big data vagy kép és hangfeldolgozas és hasonló finomságok akkor a python kell neked.

2017. márc. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem amíg kezdő vagy felesleges a (kötelezőn túl) egyszerre több nyelvvel próbálkoznod. Inkább mélyítsed a tudásodat C#-ben és lesz egy csomó olyan dolog ami más nyelvekben is visszaköszön majd.
2017. márc. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Az a gond hogy a suliban nagyon nem tanulunk semmit. Sajnos a tanárunk magánvállalkozó is és folyton telefonál, így szinte mindent magamtól tanultam meg. Szóval a kötelezőt is autodidaktán tudom. De akkor hagyom egyelőre a C#-ot. Tudnátok feladatokat mondani hozzá? Tömb-for ciklus dolgokat csinálunk, szóval nem lesz nehéz komolyabb feladatokat mondni :D
2017. márc. 28. 20:58
 6/8 anonim ***** válasza:
Nézz emelet érettségi feladatokat.
2017. márc. 29. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szóval egyszerre tanulsz C#-ot és PHP-t középiskolában. Ez pont elég ezen a szinten. A HTML-t hagyjuk, az nem programnyelv. Én mindenkinek nagyon ajánlom a Pythont, de szerintem ezen a szinten most nem kellene egy harmadikba bonyolódnod. Abban a kettőben mélyedj el, figyeld meg a hasonlóságokat és a különbözőségeket, oldjál meg bonyolultabb feladatokat, abból tanulsz többet. A piaci igényekkel egyelőre korai foglalkozni, majd az egyetemen.
2017. márc. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Informatika programozásnál rengeteg irány van.


Én személy szerint az MS nyelvektől feláll a szőr a hátamon. C#-oztam 1 évet durván. Elég is volt. :D


Új nyelvek esetén is rengeteg van a palettán:

[link]


Java-t sok helyen használják. Főleg a JavaEE-t. Itt inkább a Spring keretrendszert ajánlom Hibernate-vel fűszerezve.

[link]

[link]


Ha jártasabb leszel a PHP-ban, akkor ezzel nyugodtan folytathatod. Jelenleg ezzel írom a saját projektemet is.

[link] (nincs magyar)


Python is jópofa cucc, de én első sorban kisebb support/service scripteknek szoktam használni, ha használom és nem az adott nyelv (pl. Java) nyelvén oldom meg. Linux alatt megoldható pár dolog. Vagy egyszerűen Bash Shell-el oldom meg.

[link]


Ha meg cliens böngésző oldallal gondolkodunk, akkor

- JavaScript elengedhetetlen. Bár én komolyabb komponenseket/modulokat nem is JavaScript-ben írom, hanem TypeScript-ben. Igaz, ez majd JavaScript-re fordul.

[link] (ebből sincs magyar)

- Formázáshoz inkább SASS-t ajánlom. Lehet bele kisebb algoritmust írni, örököltetni tulajdonságokat és függvényeket írni. Jó pofa cucc: [link]

- Ha meg tényleg hardcoreban akarod tolni, akkor van erre is egy ilyen aranyos anyag: [link]

- Javascriptre Library/Framework-re meg ott a jQuery, AngularJS. De ezeken kívül is már annyi van, hogy tengert lehet rekeszteni velük.


Amúgy: Webfejlesztés irányában is számtalan eszköz áll rendelkezésre:

- PHP alapból Apache meg valamiNG-n át tud menni. Laravel, Symfony a két legerterjedtebb, de a Laravel tör előre mint valami idegbeteg...

- JavaEE WEB avagy Spring MVC-el alapból kezeli/támogatja a Request kéréseket és a lényeget kell írni

- Python-t annyira nem ismerem web téren, de azzal is lehet

- Ruby-val szintúgy. (én személy szerint nem tudom, hogy eszik-e vagy isszák. csak annyit, hogy lehet :D)


Tehát új dolgot mindig jó és KELL is tanulni, mert sose tudod mi könnyíti meg legjobban a munkádat avagy projektedet. Meg ha nincs benned meg a motiváció, hogy új dolgokat ismerj meg, akkor nem e pálya a neked való. Én személy szerint néha azt érzem, hogy "hülye" vagyok, mert meglátok valamit ami nekem pont jól jön, akkor jövök rá mennyi mindent nem ismerek. :)

2017. márc. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!