Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » 2017 szakmai érettségi program...

2017 szakmai érettségi programozás: A hetedik feladatra valami könnyebb és egyszerűbb megoldást kerestem, de nem találtam?

Figyelt kérdés

def HianyosNev (oszlop1, oszlop2) : oszlop1=str (oszlop1) if 'i' in oszlop2 and 'pecsetelohely' not in oszlop1: return True else: return False print ('7. feladat: Hiányos állomásnevek: ') VanHianyos=False for sor in adatok: oszlop=sor. Split (';') if HianyosNev (oszlop[1], oszlop[5]) : VanHianyos=True print ('\t', oszlop[1]) if not VanHianyos: print ('Nincs hiányos állomásnév! ') Erre jutottam. Meg lehetne-e oldani True/False nélkül? Ja és Pythonban!


7. feladat: Keresse meg és írja ki a minta szerint a képernyőre a hiányos állomásneveket! Ha nincs hiányos állomásnév az adatokban, akkor a „Nincs hiányos állomásnév!” felirat jelenjen meg!


[link]

[link]


2017. márc. 28. 18:02
 1/2 sharkxxx ***** válasza:

Jól van ez így megoldva. Nyugodtan benne hagyhatod a boolean-okat.


Vagy ha akarod kicserélheted a boolean-t integer-re is.

Például így:


def HianyosNev (oszlop1, oszlop2) :

. oszlop1 = str(oszlop1)

. if ('i' in oszlop2) and ('pecsetelohely' not in oszlop1):

. . return True

. else:

. . return False


print ('7. feladat: Hiányos állomásnevek: ')

HianyosokSzama = 0

for sor in adatok:

. oszlop = sor.split(';')

. if HianyosNev(oszlop[1], oszlop[5]) :

. . HianyosokSzama += 1

. . print ('\t'+oszlop[1])


if HianyosokSzama == 0:

. print ('Nincs hiányos állomásnév! ')

2017. márc. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 sharkxxx ***** válasza:

Ezt az elágazást felírhatod egyszerűbben így is:


def HianyosNev (oszlop1, oszlop2) :

. oszlop1 = str(oszlop1)

. return ('i' in oszlop2) and ('pecsetelohely' not in oszlop1)

2017. márc. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!