Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szerintetek érettségiig van...

Szerintetek érettségiig van esélyem megtanulni alapszinten a Java programozást?

Figyelt kérdés

Informatikai suliba járok, most vagyok végzős. Már közel 2 éve rájöttem hogy pályát tévesztettem, és hogy alapvetően nem sok közöm van az informatikához, de mivel a jegyeim nem voltak rosszak, így gondoltam végigcsinálom.

Most itt vagyok a végén, és természetesen mi vagyunk az első évfolyam akiknek kötelező szakmai érettségit tenni. Sajnos ebben van programozás is, amihez talán még 1 pár zokni is jobban ért, mint én. Az elmúlt években 2-3-as osztályzatokkal átevickéltem mert valamit mindig csinált az összetákolt programom. Ha mást nem, akkor lefagyasztotta a gépet, vagy telihányta számomra értelmetlen dolgokkal meg hibaüzenetekkel a consol ablakot, de ez az érettségin gondolom kevés lesz. Legalábbis a kiadott minta alapján biztosan.

Szerintetek ezt én még meg tudom tanulni érettségéiig? YouTube-on láttam magyar tutorial videókat. Ezek mennyire hasznosak? Megnéztem párat, de azokat se nagyon értem, hogy mit csinálnak benne. Esetleg nyugodjak bele, hogy októberbe megyek újra, hátha akkor szerencsém lesz?



2017. márc. 2. 18:13
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom milyen nyelven programoztál eddig.


Tudtommal mostanság a C#-ot tolják. De ahhoz relatív kötelező a Visual Studio. Míg a Java-t egy egyszerű Notepad++ban is lehetne írni. (mint a C-t, vagy C++t) Csak le kell fordítani.

Persze azért komolyabban, azért egy IDE se árt.

(VisualStudio is egy IDE, ahogy NetBeans, Eclipse, JetBrains termékei, stb)


Vagy alapból Java-t oktatnak?


Én úgy tanultam a Java-t, hogy tutoriálok meg Stackoverflow-on minden kérdés fent van. :D

2017. márc. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én csak annyit tudok, hogy Java nyelven programoztunk egy NetBeans IDE nevű programba, amit egyedül nem tudtam még feltelepíteni sem a gépre. Bevittem a laptopot a suliba, és ott a rendszergazdák rakták fel.
2017. márc. 2. 18:26
 3/9 SimkoL ***** válasza:
0%
Érettségire Python vagy Free Pascal ha rövid az időd. Teljesen eltér a két nyelv szintaktikailag, de mindkettő nagyon könnyen tanulható.
2017. márc. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Mivel már le van adva a jelentkezés, a nyelvet már nem lehet szabadon választani, adva van. Tehát már késő más nyelvet tanácsolni.

Én azt tanácsolom ilyen paraméterekkel, hogy fektess inkább energiát a többi témakörre, azokkal le tudsz érettségizni, és nyilván nem az ötösre hajtasz. Jobban hasznosul az időd. Az érettségi annyiban jobb a dolgozatnál, hogy ha egy témát nem tudsz, akkor a többiből szerezhetsz pontokat.

2017. márc. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igen, már nincs választásom. Menni kell Java-ból.

A többi téma úgy ahogy megy. A hálózatos részt közel full pontosra meg tudom csinálni, csak az IP cím számítást kell még egy kicsit gyakorolnom, a webszerkesztésből a javascript nem megy egyáltalán, de az nem olyan sok pont, az adatbázisnál ( MySQL ) az alapvető lekérdezések mennek, az összetettebb, kapcsolatokat is igénylők már nem.

2017. márc. 2. 20:33
 6/9 anonim ***** válasza:
Programozásból az első 4-6 részfeladat ami könnyebb szokott lenni. Csak annyit kell megtanulnod, hogy hogyan olvasol tömbbe adatokat fájlból és hogyan kell keresgélni meg összeszámolni dolgokat a tömbben. Gyakorolj sokat és akkor menni fog.
2017. márc. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Azért ha az SQL-ből mennek az egyszerű feladatok, akkor programozásból is meg tudod tanulni az egyszerűeket. Kérjél segítséget valakitől az induláshoz, akár osztálytárstól is.

#4

2017. márc. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Tudtommal mostanság a C#-ot tolják. De ahhoz relatív kötelező a Visual Studio. Míg a Java-t egy egyszerű Notepad++ban is lehetne írni. (mint a C-t, vagy C++t) Csak le kell fordítani. "


Annyira relatív kötelező hozzá a VS, mint a Javahoz ez normális fejlesztőkörnyezet. Notepad++-al mindent szívás lesz írni.

2017. márc. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
ez = egy*
2017. márc. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!