Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Miért éppen a C sharp (többi...

Miért éppen a C sharp (többi lent)?

Figyelt kérdés

Miért erőlteti a Microsoft ezt a gagyi nyelvet?


Az egész egy moslék Java koppintás, ráadásul platformfüggő, futtató környezetet igényel a Windowson, másutt meg nem is lehet futtatni.

Már vagy húsz éves ez az erőlködés, a nyelv mégis alig előzi meg a másik M$ lomot, a VB dotNet-et a gyenge négy százalékával.


Egy ilyen gázos, totál fölösleges nyelvet minek kell ráerőltetni programozók millióira?



2017. ápr. 3. 10:05
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:

A mono az kiforrott nagyon és a net core is egyre jobb lesz.


A c# intenzívebb fejlesztés alatt áll mint a java és szerintem többet tud és letisztultabb.


Nekem bejön nagyon a mono egyébként.

2017. ápr. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
89%

A Májkrémszoftnak mindenből saját kell, sosem elégednek meg a tényleges vagy de-facto szabványokkal, de a megoldásaik általában másodhegedűsek és legtöbbször idegesítően Windows-only megoldások. Bár utóbbi időben azért visszavettek ebből.

Pl. Nem volt nekik jó a Flash, kellett a Windows-only Silverlight. Szerencsére most már mindkettő halott.

Ott a Google, de azért nekik kellett a Bing. Mondjuk azt a kutya se használja. Vacak is.

Anno az IE-t is telerakták saját megoldásokkal, azért kellett külön "normális böngészőkre" és IE-re optimalizálni a weboldalakat. Mára már szerencsére követik a szabályokat.

Az említett C# úgy született, hogy az M$ a Java-t egészítgette ki saját, Windows-only dolgokkal, amivel ugye rögtön nem lehetett a kódot más platformon futtatni, ezért a SUN beperelte őket. Ezért kezdtek saját nyelv fejlesztésébe, ez lett a C#.

Bár tényleg sokmindent megcsinál a futtatókörnyezet, de igazából az egész nem egyéb, mint egy újabb RAD környezetű, vizuális nyelv. Inkább a Visual C++ rendszert kellett volna tovább fejleszteni, mert abból legalább lehet platformfüggetlen kódot csinálni.

2017. ápr. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
61%
Én sem szeretem, a M$ próbálja a szarát bepozicionálni mert látja hogy a java az első és ez a M$ taktikája hogy ami a legnépszerűbb azt koppintja és helyére igyekszik saját szarát benyomni (mindig is ez volt), remélem a python jobbról beelőzi mind2őt....
2017. ápr. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
90%
Minél több nyelv van a piacon, annál jobb. A jó programozó az aktuális feladathoz választ nyelvet, nem pedig nyelv mellett kötelezi el magát. Úgy beszélsz mintha valaki csak egy nyelvet ismerhetne. Programozni kell megtanulni, nem a nyelvet.
2017. ápr. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
Sokan androidra meg ios-re is C#-ban fejlesztenek. Nem értem milyen platformok hiányoznak még neked. A világ legnépszerűbb grafikus engine-jének is ez a programozási nyelve, mivel letisztult, kényelmes, modern nyelv.
2017. ápr. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:

"Minél több nyelv van a piacon, annál jobb."


Ez hülyeség.

Ma több ezer programozási nyelv létezik. A teljes vertikumot lefedi a kínálat, nincs szükség újabbakra.

A C sharp azonban nem csak a sokezeregyedik nyelv. Ha ennyi volna, nem lenne gond. A Java vetélytársa kiván lenni és ezzel befolyással van, esetleg lesz a hardverpiac alakulására is.

Régen nagyon sok platform létezett, de a felhasználók rájöttek ,hogy ez nem jó és egységesülésre törekedtek. Ennek meg is lett a haszna. Szerintem semmi szükség arra, hogy ezt az egységet megbontsa egy tolvaj szellemiségű cég azzal, hogy mindenbe belepiszkít, hogy mesterségesen gátol.

2017. ápr. 3. 14:43
 17/28 anonim ***** válasza:
44%

Ahahahahaha, beszarok a röhögéstől.

Az ugye megvan, hogy már a .Net is platformfüggetlen és többek között a Java és C++ is több év lemaradással veszi át a featureöket a C#-ból?

2017. ápr. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
90%

"Sokan androidra meg ios-re is C#-ban fejlesztenek. Nem értem milyen platformok hiányoznak még neked."


Pl. Linux.

2017. ápr. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
"Mono is primarily developed on Linux, and most of its users are Linux users, so it is the platform best supported."
2017. ápr. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 SimkoL ***** válasza:
100%
Neked nagyon az jön le, hogy a Java-t akarod reklámozni. Na ne már...
2017. ápr. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!