Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » PDF helyett. Mivel bővítsem?

PDF helyett. Mivel bővítsem?

Figyelt kérdés

Eredetileg egy .pdf editort szerettem volna készíteni, azaz készítettem is, de a munka során megismertem a .pdf formátum szerkezetét, annak milyenségét és úgy találtam, jobb lenne egy olyan saját formátum kifejlesztése, amely a céljaimnak jobban megfelel.


Eredendően dokumentumok tárolása volna a cél. Főképpen szöveges anyagok és képek kerülnének bele. Ami megkülönböztetné a .pdf formátumtól, az leginkább az egyszerűsége volna (csak a legszülkségesebb dolgok kerülnének bele) és a helytakarékossága, a .pdf ugyanis nem túlságosan takarékos, akadt már olyan file, ami 18 MB-ot foglalt de mindössze négy oldalból állt.


Nekem előfeltétel, hogy minél kisebb helyen minél több adatot tudjak tárolni. Ez lényegi eleme lesz a formátumnak.


A segítségre ott lenne szükségem, hogy mások elmondanák a véleményüket, mit tartanának szükségesnek, elvárhatónak a formátumtól, azon túl, amit tervezek bele. Ezek a következők:


- szöveg, korlátlan mennyiségben, de csak 2-3 féle betűtipussal, választható színben.

- Képek, de csak 1, 4 illetve 8 bites színmélységgel, kompresszálva.

- animált képek, az anim GIF-ekhez hasdonlatosan, opcionálisan lejátszható ill. megállítható.

- alapvető rajz lehetőségek, mint vonal, doboz rajzolása klf. vastagsággal, színnel.

- a dokumentumok opcionálisan tördelhetők lennének oldalakra de alapban nem volna tördelés, scrollozással lehetne folyamatosan haladni a dokumentumban.

- lehetne definiálni oldalméretet, margókat, fej- illetve láblécet.

- táblázatok megjelenítését is támogatná a formátum.

- Kommentet lehet elhelyezni a file-okban, max. 2 x 512 byte hosszon. Az egyik volna a user-é a másik az állomány megalkotójáé (ez utóbbi persze lock-olt) és ezt a kommentet kigyűjtené a dokumentum-olvasó szoftver (keresési, egyéb lehetőség céljából).


Valamint, hogy lehetne scriptelhetően létrehozni dokumentumokat, tehát egy rövidke script segitségével akár 10000 szöveg- és kép-állományt is fel lehetne dolgozni, ugyanolyan stílusban.


Szóval, a kérdésem az, hogy fentebb soroltakon kívül ti mit tennétek még bele, mit tartanátok fontosnak egy ilyen formátum esetén? Építő jellegű válaszokat, véleményeket előre is köszönöm.



2017. ápr. 7. 08:58
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

#9: ki kell ábrándítsalak. A html már évek óta támogatja az embedded tartalmakat, azaz 1 file-ban van minden uuencode-olva. Ugyanígy tömöríteni is lehet.

Ha már a zsenid annyira lángol, hogy új formátumot szeretnél kitalálni, akkor legalább tájékozódj előtte, hogy a nagyok mit és hogyan csinálnak. Aztán menetközben rájössz, hogy nyitott kapukat döngetsz, és még a legeslegelterjedtebb HTML formátum is képes mindarra, amit szeretnél.

Szóval ha ennyire nem vágod még a legalapvetőbb formátumot se, akkor inkább kezdd ennek a tanulmányozásával!

2017. ápr. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

#11:


Legyen már elég a hülyeségből. Akkora baromságokat mondasz, hogy az hihetetlen. Ha értelmeset, hasznosat nem vagy képes hozzászólni, akkor inkább hallgass. Nevetséges, hogy angol nyelvű fórumon Csupa Wow a fogadtatás, sőt, jó ötletet is kaptam, magyar helyeken meg ("jó szokáshoz híven") azon erőlködnek a mikulások, hogy bebizonyítsák, nekem tulajdonképpen mire is lenne szükségem. Mert ők azt is jobban tudják, nálam.


Csak e-pub formátumok:


OpenXPS

TEI Lite

TomeRaider

SSReader

PostScript

Plucker

Open eBook

Newton eBook

Eveda

Mobipocket

IEC 62448

iBOOK

Apabi

FictionBook

Palm Media

Epub

BBeB

2017. ápr. 7. 14:56
 13/19 anonim ***** válasza:
74%
2017. ápr. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

A magyar ember már csak ilyen, pesszimista és mindenkinél okosabb... az amerikai meg olyan optimista, hogy akkor is bátorít, ha egyébként meg van győződve róla, hogy hülyeséget csinálsz, mert a jó szó nem kerül pénzbe, és csak a te időd-energiád megy el a próbálkozással. Az a hozzáállás sem biztos, hogy előbbre visz, bár tényleg jobban érzed magad tőle.


Egy időben én is inkább kísérleteztem a saját megoldásaimmal, mint hogy használjam a készen kapott dolgokat, ennek is megvan a szépsége, és lehet tanulni belőle, de a végeredmény valószínűleg nem lesz olyan jól használható, mint elképzelted. Mégegyszer mondom, rengeteg meló lesz vele. Ettől függetlenül, ha rám hallgatsz, azt csinálsz, amit akarsz :)

2017. ápr. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

#14:



Tévedsz. Nem lesz vele rengeteg meló, mert már a felén bőven túljutottam.

Egy plain, alap verzió már működőképes, editor is, olvasó is, sőt ...

Ha nagyon akarnám, már így is összerakhatnám, két nap alatt kész lennék vele, de mivel még van a dologban lehetőség, így rászánok plusz egy jó hetet.


Magamnak csinálom, halálosan nem érdekel, hogy rajtam kívül fogja-e használni még valaki, vagy sem. Nem ezért fejlesztettem, hanem azért mert nekem van szükségem rá. Az én életemet, teszi könnyebbé, az én munkámat, mindennapjaimat segíti, nem másét.


Nem mintha bárkinek köze lenne hozzá, ha úgy lenne, de az sem igaz, hogy görcsösen saját megoldásban gondolkodtam volna. Ennek éppen az ellenkezője történt. A kisebb ellenállás irányába mozdultam el, amikor úgy döntöttem, hogy hagyom a pdf-et a fenébe, mert azzal csak vergődés lett volna megfelelő dokumentumokat létrehozni és ez a jövőben sem változott volna. Megnéztem sok formátumot, sok kész lehetőséget, de ami kb. alkalmas lett volna, az licences, fizetős, ami meg ingyenes az nem volt interaktív, így döntöttem el, hogy a pdf editor teljes befejezése helyett ezt az utat választom és abszolút jól is tettem. Nem kell kompromisszumokat kötnöm, amit csinálok az 100 %-ig olyan lesz, ami nekem megfelel.

Az egészben a legrosszabb az volt, hogy másfélezer pdf file-ból exportáltam ki a képeket, elemeztem őket, milyen képtartalom a jellemző, a kinyert adatokból statisztikákat készítettem, hogy megtudjam, hogy érhetnék el jobb eredményt.

Ezért bánt, amikor idejön egy amatőr sutyerák és baromságokról, mhtml-ről meg uuencode-olásról (LOL) kezd el vakolni.


Időbeliség sem volt olyan abszurd, összességében az eddigi befektetés talán harminc laza nap.


Lassúság? Ez nem egy 3D animátor. Már a pdf editorom képes volt 20-30 oldal plain text megformázására, kompresszálására a betűzdelt képekkel, oldalszámozással, fejléc generálással együtt egyetlen másodpercen belül. Ahogy klikkeltem a start gombra, már nézhettem is az eredményt. De nem zavart volna, ha 10-szer ennyi idő kellett volna hozzá. A scriptet elindítom, akár száz vagy ezer doksit legenerál, lefut akkor is, ha ott sem vagyok.

2017. ápr. 7. 17:13
 16/19 anonim ***** válasza:
Aha.
2017. ápr. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Aha bizony. Már akor tudtam, hogy nulla vagy, te pancser, amikor ezt írtad:


"hogy legyen egy nehézkes, lassú, semmi extrát nem nyújtó fájlformátumod"


Mindenki magából indul ki.


LOL^64

2017. ápr. 7. 18:27
 18/19 anonim ***** válasza:
Aha
2017. ápr. 7. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
#13 És létrejött az eszperantó. :)
2017. ápr. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!