Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Különböző termékek 0NF-ben...

Különböző termékek 0NF-ben egy táblában, vagy külön?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A kérdésem a következő lenne. Egy online webshop adatbázisát akarom megcsinálni gyakorlásképp. Vannak termékek, pl. Processzor, Grafikus kártya, stb.. No ezeket 0NF-nél egy táblában kell szerepeltetni minden tulajdonságukkal együtt, vagy kezdetben is már szét kell választani?



2017. ápr. 9. 19:33
 1/5 CspCsj ***** válasza:

0NF, amikor az adatok még nincsenek különválasztva a táblákban.

Lásd a legelső kép: [link]

2017. ápr. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, de pl. a magok száma, gyártási technológia, órajel, stb. üres lenne a videó kártyánál és fordítva is igaz lesz ez. Valamint a kulcsok is eléggé keverednének így. A linkelt példában mindnek van értelme, míg itt nem sok.
2017. ápr. 9. 20:59
 3/5 sharkxxx ***** válasza:

Én nem szoktam vacakodni adatbázisba nem való redundáns táblákkal. Egyből úgy tervezem az adatbázisokat, hogy megkapjam a végső, az adatbázisba való táblákat.


Nyugodtan válazd szét az adatokat több táblába.

Te is átugorhatád a 0NF, 1NF, 2NF, stb. lépéseket.

2017. ápr. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi, saját projectre csinálom de majd később egyetemen beadom félévesnek, ott meg tökölni kell ezzel :D

De megvan azóta, kicsit csalok, hogy nem alkatrészeket lehet majd benne venni hanem komplett gépeket és úgy már berakható 0nf-nél biztosan minden alkatrész, így már minden adat ki lesz töltve a sorban. No de attól még mindig érdekelne hogy mi lett volna erre a jó menet :D Mert én egyszerűen nem hiszem hogy erre létezik az eleve nem külön táblákba felírós dolog.

2017. ápr. 9. 23:43
 5/5 CspCsj ***** válasza:

Szerintem 0NF csak a tervezés korai fázisában fordul elő, amikor összegyűjtöd az adatokat.

Pl. egy tábla a következő mezőkkel:

- Termék neve

- Termék adatai (ez minden tárolni kívánt tulajdonságot tartalmaz)


Aztán persze szétválogatod, amikor rendezni/szűrni/keresni szeretnél bizonyos tulajdonságok alapján.


(Nem vagyok szakember, így csak amatőr szinten ötletelek.)

2017. ápr. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!