Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programozásban mit jelentenek...

Programozásban mit jelentenek a változók? Nehéz megtanulni Programozni? Matematikának melyik része kell fontos a geometria része?

Figyelt kérdés

Nem vagyok benne biztos ezét tőletek kérdezem meg hogy a változók az a program nyelvben a rövidítések?

pl:Echo,const vagy ilyenek?


2017. ápr. 11. 23:00
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
A változók jelentése változó
2017. ápr. 11. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
2017. ápr. 11. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:

Szánj rá 1 napot és nézd végig ezeket:

1. https://www.youtube.com/playlist?list=PL224F3AA87C7A48C9

2. https://www.youtube.com/playlist?list=PLd5MvFV1xur5yyJ-hTmuE..

... ezután lesz fogalmad a programozásról!

2017. ápr. 11. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
16%

Kezdjük azzal, hogy ahhoz, hogy valamit a nevén tudjunk nevezni, azonosítókra van szükség.


Egy változó nem más, mint egy terület a számítógép RAM-jában, ahol a programunk adatot tárolhat, hogy később azt felhasználhassa. Egy változót meghatározza az, hogy:

- a memóriában melyik címen található (hol kezdődik),

- milyen típusú adatot lehet benne tárolni (ez azért is fontos, mert oké, hogy tudom, hogy hol kezdődik a memóriában, de meddig tart?)

- milyen értéket tárolunk ott

- illetve ezt a memóriaterületet hogy hívjuk (milyen azonosítót adtam neki).


C nyelvben például így néz ki egy változó létrehozása (ezt nevezzük deklaratív utasításnak, mivel deklarálod/létrehozod azt):

int valami;

Utána a nevével hivatkozhatsz rá (ezt pedig értékadó utasításnak nevezzük, mert értéket adsz a változódnak):

valami = 5;

Amúgy a deklaratív utasítás megengedi, hogy rögtön értéket is adj neki:

int valami = 5;

Sőt, a deklaratív utasítással egyszerre több változót is létrehozhatsz, csak vesszővel kell őket elválasztani:

int a = 5, b = 6;


Szintaktikailag a deklaratív utasítás így néz ki:

[típus azonosítója] [azonosító] (=[kifejezés]) (, [azonosító] (=[kifejezés]) (, ...));

Egy lényeges dolog van itt, mégpedig a kifejezésnek olyan típusúnak (vagy implicit konvertálhatónak) kell lennie, mint amilyen típusú a változód. Magyarul fogalmazva, ha van egy szín típusú változód, annak az értéke nem lehet könyv típusú.

2017. ápr. 11. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
5%
Belőled se lesz programozó.
2017. ápr. 11. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

#4: Te egy bőkezű ember vagy.

Két kézzel szórod a hülyeséget, mint mindig.

2017. ápr. 11. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
#6, a színpad a tiéd!
2017. ápr. 11. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
90%
Ha google használata sem megy, akkor a programozás nem lesz a kedvenced. Komolyan.
2017. ápr. 12. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Megy a google csak érdekeltek az értelmes emberek véleménye hogy ők hogy mondják el de elnézést hogy meg mertem kérdezni
2017. ápr. 12. 00:54
 10/23 anonim ***** válasza:
64%

#4

Sosem értettem az ilyen embereket, vannak magyar, könnyen értelmezhető kifejezéseink, ha egy laikusnak magyarázol olyanokat, hogy "szintaktikailag a deklaratív utasítás így néz ki" a világon semmit nem segít - persze értem én, csak a felsőbbrendűségedet akartad bizonyítani, gondolom az ECDL vizsgád kitűnő lett. Plusz ha már ilyen okos vagy tudhatnád, hogy attól hogy deklarálsz egy változót nem feltétlen hozod rögtön létre, na meg vannak nyelvek amik kevésbé érzékenyek a típusokra, mégis tényként kezeled hogy a programozásban ez bizony így van - röffents be pl egy pythont, ívesen leszarja hogy mit tárolsz a változóiban, sőt, a listája konkrétan akármilyen típust tárolhat, vegyesen.

2017. ápr. 12. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!