Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programozni akarok megtanulni...

Eduárdito kérdése:

Programozni akarok megtanulni autodidaktaként, az lenne a kérdés hogy hol kezdjem?

Figyelt kérdés

Nulláról kezdeném.

Mateknek melyik részét kell nagyon tudni?

Milyen jó könyvek íródtak ezen a területen?

Esetleg online tréning ha tudnátok ajánlani?

Még mit érdemes tudni ezen kívül?



2017. ápr. 20. 15:08
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

"Kezdhetnéd azzal, hogy végignézed a GyK-n feltett kérdéseket, ez a konkrét kérdés ugyanis kismilliószor szerepelt már."

Ez igaz, láttam is ezeket, csak az a baj, hogy ott általában a válaszok is a tiedhez hasonló okoskodások konkrétumok nélkül. Ráadásul,hogy ilyen nehéz meg olyan nehéz.( Persze azért legalább vannak lelkesítő válaszok is.). :)

2017. ápr. 22. 12:52
 12/19 SimkoL ***** válasza:

A programozás alapjait lerakni olyan nyelvet válassz amit elsőre könnyen megértesz. Én a humán beállítottságúaknak a Pascal-t, a reálosabbaknak a Python-t szoktam ajánlani - bár a Python már sok plusz dolgot tol alád az elején is, amit lehet nem igazán kellene -. Nem valószínű, hogy megállsz a tanuló nyelvednél, illik többet is ismerni. Alapvető fogalmakkal kell tisztában lenni, nyelvtől függetlenül, mert a nyelv csak egy eszköz. Amit mindig, mindenki elmond az az alapvető angol tudás, alap matek és geometriai ismeretek.

Ne akarj már az elején játékot fejleszteni, sok pici apró lépésből építsd fel a tudásodat. Az OOP-t az elején tedd félre a nagyon alap dolgokra koncentrálj. Ha azok megvannak jöhet a fejlettebb technológia és nem lesz gondod. Ha újabb dologgal találkozol írjál egy kis 'tanulmány' programot, tapasztald ki és csak úgy kerüljön már be egy nagyobb programodba. Kis lépésekkel lehet előre haladni, de azokkal biztosan.

2017. ápr. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 Szirty ***** válasza:

El kéne dönteni azt is hogy mit akarsz programozni.

Alapvetően eltérő irányokba kell esetleg menni ettől a döntéstől függően.

2017. ápr. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Irány meghatározásként inkább leírom, hogy mi lenne a cél. Így elég nehéz elmagyarázni vagy megkérdezni, hogy ha még igazából nem tudom hogy melyik irány mit takar szakmai szemszögből.



Tehát: Az lenne a cél, hogy tudjak majd otthonról vagy épp a világ bármelyik sarkából munkát vállalni. (Kuba,Tájföldről.... vagy csak éppen itthon faluról) Persze kell a referencia de azt ingyen is csinálnám gyakorlásként ha már olyan szinten leszek.


Valami olyant ami igazi értéket ad az embereknek, és szívesen fizetnek is érte. pl: automatizálásokhoz, telekommunikációhoz vagy valami hasonlóhoz írni programokat.(Ennél a résznél kíváncsi vagyok a ti véleményetekre is.).

Vagy nagyon marketing beállítottságú weboldal fejlesztés, talán még ez lenne a leg nekem valóbb munka. (Gondolom ez már legalább 2 szakma ha profin akarom csinálni) Melyiket lehet gyorsabban megtanulni?


Angolt fogom fejleszteni és Python tanulni ha még ez után azt mondjátok, az utóbbihoz átlátható konkrét célratörő anyagot ha tudnátok ajánlani az nagyon sokat segítene. (Egy alap könyv vagy valami egyszerű letisztult, bármi ami érthető).

Ha még van valami amit kellene még tanulni vagy figyelembe venni, kérlek azt is írjátok le.


Egyben köszönöm mindenkinek az eddigi segítséget.

2017. ápr. 22. 15:29
 15/19 anonim ***** válasza:

Foglalkozz a webfejlesztéssel.

Profin autodidaktaként úgy sem tanulnál meg jó színvonalon, ha most startolsz nulláról.

2017. ápr. 23. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
#15: Ha webfejlesztést akar otthonról végezni, ahhoz is rengeteget kell tanulni, pláne ha külföldre eladható színvonalat akar: HTML, CSS, JavaScript, PHP, SQL, valamilyen keretrendszer, jQuery, stb, stb, stb... szvsz még több idő is, mint pl C#-ban vagy Java-ban megtanulni irodai rendszereket programozni.
2017. ápr. 23. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
2017. ápr. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

"szvsz még több idő is, mint pl C#-ban vagy Java-ban megtanulni irodai rendszereket programozni."


LOL

2017. ápr. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Djjjozsiiiii ***** válasza:

Első időbe programozásból nem fogsz tudni megélni.

Érdemes angolul nagyon alaposan megtanulni. Keress egy alibi állást, amiből megélsz és mellette van időd tanulni programozást.

Melyiket válaszd? Ez rajtad múlik mihez van tehetséged. Itt a fórumon mindenki a saját területét fogja ajánlani.

Én azt javasolnám, hogy olyan programnyelvet válassz, amivel lehet okos eszközökre fejleszteni. Ezekhez találsz szuper statisztikákat a neten.

2017. máj. 2. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!