Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Karrierváltás. Érdemes lenne?

Karrierváltás. Érdemes lenne?

Figyelt kérdés
A véleményetekre lennék kiváncsi. 30 éves vagyok. Közgázt végeztem (BA és MS) és nagyjából szakmához kapcsolodó munkám van már 5 éve (logisztika, demand planning, beszerzés). Mindig is érdekelt az informatika és programozás viszont soha nem tanultam hivatalos keretek között (középsuliban természettudományok szakot végeztem). Fél éve elkezdtem egy fizetős tanfolyamot (nem volt olyan drága) ahol C# programozást tanítottak. A végéhez közeledve, igazából váratlanul, felajánlottak munkát ebben szakmában (kezdőként alkalmaznának, tanítanának tovább). A dilemmát a következők okozzák: a munkahely 50 km-re lenne az aktuális lakhelyemtől, odaköltözés egyelőre nem megoldható családi okokból, autóm lenne az utazáshoz, a fizetés kezdésből kevesebb lenne, az aktuális fizetésem kb. 70-75%-at kapnám aminek a egy jó része elmenne az oda-vissza utazásra (kb. 35%-a). Az aktuális munkahelyemen nem öl meg a munka, a fizetés konstans módon növekedett és növekedne, nincs túlóra viszont szakmailag plafonálodtam (kisebb cégről van szó), feljebb lépni a ranglétrán nem fogok tudni, csak fizu növekedés jönne szóba. Szerintetek érdemes lenne váltani? Egy olyan kezdő, mint én akinek csak fél év tanulás van a háta mögött meg tudná állni a helyét ebben a szakmában úgy, hogy anyagilag és szakmailag is megérje? Mit tanácsoltok?

2017. ápr. 20. 18:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Informatikusból nagy a hiány. És nem csak C# létezik a világon.

Ha kényelmetlen az a 50km, akkor:

- alapból lemondod

- kifizetteted az utat a munkáltatóval az utazást, ha már nekik te kellesz


Fizetésről meg annyit, hogy ha belátható időn belül több lesz, mint az aktuális helyen, akkor elgondolkozhatsz.


Szerencsére már az a szitu, hogy a munkáltatók versenyeznek a munkaerőért egyes területeken.

Én instant nemet mondtam már pár ajánlatra.

2017. ápr. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól számolom ez 140 alatti nettó fizu lenne napi 6l üzemanyag fogysztással. Ez nevetségesen kevés programozóként. Szóval legalább az utiköltségedet kéne hogy állják pluszban, de igazság szerint én a jelenlegi fizetés összege alatt (az utiköltséget is levonva) nem váltanék.
2017. ápr. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Azt elfelejtettem, hogy nem magyarországi fizetésről és árakról van szó, itt kisebbek. Az országos átlagos fizetéssel nagyjából megegyező a jelenlegi fizetésem, kb. 500 euro. Az biztos, hogy programozóként kicsi fizetés de arra gondolok, hogy idővel növekedne és jóval nagyobb lehetne. Kisvárosbal élek, kevesebb lehetőség van.
2017. ápr. 20. 22:06
 4/6 anonim ***** válasza:

És az 50 kilométerre lévő az már nagy város?

Mert ha helyben lenne, akkor megérteném, de így hogy 50km-t utazol szerintem elég kevés az ajánlott fizu.

Szerintem ugyanott próbálj meg találni ,agasabb fizetésért munkát, ha helyben nem megy.

2017. ápr. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mindenképp legyél programozó, ha teheted! Ha van 1-2 év szakmai tapasztalatod onnantól válthatsz jobb munkára! Később a határ a csillagos ég!
2017. ápr. 22. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egy-másfél évet lehúzol ott aztán szépen dobbantassz. Ennyi tapasztalattal meg felvesznek már egy normálisan fizetett állásba.
2017. nov. 12. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!