Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programozás elkezdése?

Programozás elkezdése?

Figyelt kérdés

Régóta érdekel a programozás és szeretném elkezdeni nemsokára. Azt már értem, hogy miért nem Java-val vagy C#-el kéne kezdeni. (A sorrend: Assembly -> C -> C++ -> C# -> Java -> Python)


Ha jól tudom, akkor az alacsony szintű nyelvekkel kell kezdeni, mert akkor jobban meg lehet ismerni a számítógép gondolkodását, továbbá mi magunk is jobban átlátjuk az egészet.


Ti mit javasoltok, hogy érdemes bele vágni? Érdekel az egész STEM, tehát nem csak önmagában érdekel a dolog. Erős matematika és fizika hátterem van. Könnyen megértem őket. Itt most nem a Cos vagy Sin tételre gondolok, hanem differenciál számításra, magasabb szintű matematikára.


Szerintetek nulláról indulva mennyi idő alatt lehet eljutni arra a szintre, hogy gyakornokoskoni vagy kisebb/nagyobb projectekben részt vehessek? (Most ezalatt a nem fizetős állásokat/lehetőségeket értem.)


Minden nap lenne sok időm gyakorolni.



2017. ápr. 23. 07:47
 1/8 anonim ***** válasza:

"Ha jól tudom, akkor az alacsony szintű nyelvekkel kell kezdeni, mert akkor jobban meg lehet ismerni a számítógép gondolkodását, továbbá mi magunk is jobban átlátjuk az egészet."


Rosszul tudod.


Kb. két izzasztó, kemény év, mire eljuthatsz arra a szintre, hogy pénzt adjanak a munkádért.

2017. ápr. 23. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ez nem úgy megy, hogy sorrendben megtanulsz minden programnyelvet, aztán programozóvá válsz. Lényegében először kiválasztasz egy nyelvet (lehetőleg egy népszerű, magas szintű nyelvet, nem egyből Assemblyt), amivel megtanulod a programozás alapjait, és a nyelv sok-sok speciális tulajdonságát. Aztán mivel élvezed a programozást, pár év múlva szeretnél megtanulni más nyelvet is, mert kíváncsi vagy, vagy specializálódni szeretnél valamerre. Az újabban kiválasztott nyelvnél pedig észre fogod venni a hasonlóságokat csak más szintaxissal, és más hatékonysággal használja ezeket a nyelv.

Nem kell megtanulni 6 nyelvet egymás után, azt kell megtanulni, amire szükséged van, és érdekel, az a lényeg, hogy hatékonyan tudj programozni abban, amit megtanultál.

Véleményem szerint kezdd el tanulni a C++, C#, Java, Python valamelyikét könyvekből, tutorialokból. Angol, és a keresők használata alap dolog lesz (lényegében már ezt a kérdésedet se kellett volna feltenned, mert mindent megkérdeztek már ezerszer, és nem csak itt).


"Szerintetek nulláról indulva mennyi idő alatt lehet eljutni arra a szintre, hogy gyakornokoskoni vagy kisebb/nagyobb projectekben részt vehessek?"

Pár év intenzív autodidakta tanulás - ha tizenéves vagy, akkor ez nem gond, de 25-30 körül már bajosabb, főleg ha dolgoznod kell tanulás mellett.

2017. ápr. 23. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha az assembly-vel kezded, garantálom, hogy max egy hónap és elmegy a kedved az egésztől. Ott ugyanis elég sok munka összehozni bármi látványosat. Valóban fejleszti a gondolkodást, de Assembly-t majd csak akkor, mikor már legalább a Pascal vagy C megy.
2017. ápr. 23. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Lóf#szt
2017. ápr. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
SŐT! C/C++ nyelveket (+ mást is) tudsz közvetlen ASM-re fordítani. :)))))
2017. ápr. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Értem. Szóval azt mondjátok, hogy először ismerjem meg a felszínt, majd utánna kezdjek lefelé ásni. Tehát fentről lefelé és ne fordítva. Akkor szerintem elkezdem a Java-t elsőnek.


Az lenne még a kérdésem, hogy milyen programot töltsek le, amin tudom gyakorolni? NetBeans vagy Notepad++ erre a célra megfelel?

2017. ápr. 23. 16:22
 7/8 anonim ***** válasza:
Bármelyik kezdőknek szóló könyv, tutorial, vagy az első youtube videó a megfelelő kulcsszavakkal választ ad a kérdésedre.
2017. ápr. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
C++-al kezdd. Ha az jól megy akkor C#-ban meg Java-ban is könnyedén kiismered majd magad. C++-nak amúgy óriási mélységei vannak. Sok-sok évet el lehet tölteni csak a mögöttes filozófiák tanulmányozásával, meg kísérletezgetéssel. 1-2 év alatt ki tudod gyúrni magad olyan szintre, hogy konkrétabb elképzeléseid lehessenek a jövődet illetően. C++ magas és alacsony szintű programozást is támogatja és elég sok féle paradigma szerint lehet benne programozni.
2017. ápr. 23. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!