Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mit jelent pontosan, és hol...

Mit jelent pontosan, és hol találhatok információkat a kifejezések adattípusairól?

Figyelt kérdés

Ágazati szakmai érettségi tételben szerepel ez a követelmény.

Maga a tétel így néz ki:

2.1.2. Adattípusok

Az adattípus fogalma és jellemzői, az adattípusok csoportosítása. Értéktípus és referenciatípus jellemzői.

A legfontosabb egyszerű adattípusok: egész, valós, logikai, karakter és felsorolt típusok jellemzői.

Az egyes adattípusokhoz tartozó műveletek (OOP nyelvek esetén jellemzők és metódusok) bemutatása.

A legfontosabb összetett adattípusok (karakterlánc, tömb (vektor és mátrix) és struktúra (rekord)) jellemzőinek bemutatása.

Kifejezések adattípusai, készítésének szabályai.

És az utolsó dologra nem találtam semmit, illetve az "OOP nyelvek esetén jellemzők és metódusok"-ra sem sok mindent.

Aki ezekben tudna segíteni nekem, azt megköszönném. :)



2017. ápr. 23. 16:27
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Saját szavaimmal:


Szerintem mond neked valamit az: int, float, double, long ing, bool avagy boolean (melyik nyelvben hogy) és sorolhatnám. Nah ezek azok.


Adattípus: memóriában lefoglalandó terület az adattípushoz mérten. Ez lehet stack ill. heap módon.

Stack: pl. egy natúr "int xy = 10;" fgv kilépésével törlődik. Ugyanide tartozik a C++ esetén pl.: "ClassA xy(10);"

Heap: lásd pl. new kulcsszó, vagy C-ben malloc. Java-ban ott a GC, de C++ban fel kell szabadítani


Referencia típus relatív a Heap dolgok. Avagy pointeres cimzések. pl: int *p = &intValtozo;


OOP:

- láthatóság (public, protected, private) + Java-ban van egy 4., ha nem írsz ilyet, az csak az adott package-en belül public, azon kívül private.

- OOP célja: egységbe zárás többek között

- interface, implement

- extends kulcsszó öröklésre, C++ban erre a : szolgál.

- attribútumok: más néven osztály változók, osztály tulajdonságok

- metódusok:

--- ennek is sokféle neve van: operátorok, osztály

függvények

--- elérik az attr-okat és az őseit is (amennyiben nem private)

--- C++ban meglehet tíltani az attr-ok felülírását a (const fgv.) pl.: void xy() const { ... } (ha jól emlékszem)


Utolsó nem a typedef?

2017. ápr. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi, már ez is hasznos eddig! :)

Mondjuk a referenciás részt már kidolgoztam.

Nem tudom hogy a typedef-e (mert nem tudom mi az :DD), de hogyha igen, akkor mit lehet tudni róla, és mik a készítésének szabályai?

Bocsi hogy itt szeretnék tételt kidolgozni, de egyrészt nem értem a követelményt, másrészt ez az első ilyen ágazati érettségi, anno 2013-ban mikor indult az osztályunk, még meg se volt a követelményrendszer (!!), és a tavalyi év második felében került fel az első mintafeladatsor. Szóval van pár dolog amit nem tanultunk emiatt, és ezért teszem fel itt a kérdéseimet.

2017. ápr. 23. 20:59
 3/3 A kérdező kommentje:
Oh, a metódusokról még annyit: nem vagyok benne biztos, hogy a feladat általánosságában kéri, vagy azt kéri hogy nevezzek meg alapfüggvényeket (szóval amiket nem én írok az osztályon belül), ez esetben miket érdemes megemlíteni?
2017. ápr. 23. 21:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!