Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mennyi idő mire megtanulok...

Mennyi idő mire megtanulok úgy programozni mire már Terep 2 minőségű "játékot" összetudok rakni?

Figyelt kérdés

Illetve milyen programozási nyelvet kell ehhez választanom és akkor milyet ha multiplayer részt is raknék bele.

14/f



2017. máj. 2. 20:37
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
24%
Nyugi, kb öt perc után ráunsz és kifutsz a világból a programozás témától.
2017. máj. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

Aki nem ismeri a játékot:

[link]

2017. máj. 2. 20:46
 3/27 A kérdező kommentje:
#1 a negatív nem ment de ez nem így van hisz informatikára jelentkeztem, vannak már egyedi C és C# os "kreálmányaim" ezeket privátban át tudom küldeni :D
2017. máj. 2. 20:47
 4/27 anonim ***** válasza:
Nekem jöhet a C# privátban.
2017. máj. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:

[link]

Kb. olyan 2000 óra tanulás, gyakorlás, C++.

Szerencsére nem kell nulláról megírni, mert már van Unity.

2017. máj. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

Most vettem észre hogy a legfrissebb verziós programok a gépen maradtak (Most meg a laptopon vagyok) :/

Itt van egy:

[link]

(De ez sem biztos hogy a legfrissebb!)

2017. máj. 2. 21:10
 7/27 anonim ***** válasza:

Ezt a játékot a mai vasakon már sok féle programnyelven megírhatod. Akár pascalban, C-ben, C sharpban, vagy ne adj isten, a basic valamelyik verziójában.

Jelentős könnyebbség, hogy használhatsz Dx-et vagy OGL-t a grafikához. Az eredeti szerző viszont minden grafikus függvényt maga implementált. A játékhoz nem elégséges a programozás tudás, jelentős ismereteket kell hozzá szerezni fizikából is.

2017. máj. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

Nem találtam rá a játék forráskódjára!

Nincs meg valakinek (Ha egyáltalán ki lett adva!)?

2017. máj. 2. 21:16
 9/27 anonim ***** válasza:

A Wikipedia szerint nem is fogod:

"A Terep2 soha nem vált OpenSource-szá"

de vannak remake-kek, amelyek azok:

* [link]

* [link]

2017. máj. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:

Ha érdekel, meg lelkes vagy, akkor 1-2 év alatt el lehet jutni ilyen szintre. Ehhez napi 2-3 órát foglalkozz vele.

Én C++-t vagy C#-ot ajánlom! Ezekre a nyelvekre esküszöm. De minden fejlesztőnek megvannak a személyes kedvencei.


Kezdésnek segédanyagok:

1. https://www.youtube.com/playlist?list=PL224F3AA87C7A48C9

2. https://www.youtube.com/playlist?list=PLd5MvFV1xur5yyJ-hTmuE..

3. [link]


Ha ezek mennek és mondjuk játékokat akarsz csinálni, akkor meg Unity-vel folytasd:

[link]


Amúgy nem javaslom, hogy ide kitegyél forráskódot, mert ez a fórum tele van isten komplexusos tehetségtelen idiótákkal, akik mindent lehurrognak és megpróbálják elvenni a kedved a programozástól!

2017. máj. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!