Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programozóként ti mennyit...

Programozóként ti mennyit kerestek?

Figyelt kérdés

A programozás egy nagyon tág fogalom. Az iparon belül milyen területen dolgoztok? Milyen beosztában? és mennyit kerestek?


Tudom, magyaroszágon nem illik ilyen dolgokról beszélni és a kommentelők nagy része vagy kitalált számokat fog írni vagy irreleváns információt. Szimplán arra vagyok kíváncsi, hogy milyen programozói területen mennyit keresnek a gyakori kérdést böngésző programozók...



2017. máj. 30. 04:34
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Kedves 42% ugye nem te vagy az akivel hosszas vitába keveredtem az diploma fontosságótól egy másik kérdés komment szekciójában ? :)
2017. máj. 30. 21:10
 12/17 anonim ***** válasza:
.NET fejlesztőként (nagyvállalati éttermi rendeléskezelő szoftver), 4 hónap .NET-es tapasztalattal, pályakezdőként bruttó 350.000 Ft (nettó 230.000) + évi nettó 360.000 Ft cafeteria.
2017. máj. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Bioinformatikusként, angliában, havi 3000GBP/hó.


"Tudom, magyaroszágon nem illik ilyen dolgokról beszélni"

Erről sajnos sehol nem illik beszélni, ami egy rettenetesen rossz beidegződés, amit a munkáltatók ösztönöznek, sőt egyes esetekben a szerződéssel titoktartásra is kötelezhetnek. Szerintem ez a gyarkorlat rettenetesen káros: a munkáltató tudatosan információhiányban tartja a munkahelyre pályázót, és a már alkalmazásban álló dolgozókat. Az emberek nem tudják, hogy az adott munkakörben mi a reális fizetési igény.

2017. máj. 31. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
0%

"Kedves 42% ugye nem te vagy az akivel hosszas vitába keveredtem az diploma fontosságótól egy másik kérdés komment szekciójában ? :)"


Nem én vagyok. Akivel vitába keveredtél, az a nagymamám volt. Olyan komoly, diplomás emberekkel, mint amilyen te is vagy, én nem merek szóba állni.

2017. máj. 31. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
0%

Programozóként ti mennyit kerestek?


- Röviden: Amennyit ér és elvállalja. Avagy fizetnek érte.


Ha egy alma darabját 200-ért nem viszik, akkor nem ér annyit.

Ha én 300.000 nettót kérek, és nem alkalmaznak, akkor lejjebb kell adnom.

Ha mégis alkalmaznának, akkor tovább keresek, mert lehet, hogy valaki többet ajánl, mert nekik értékesebb vagyok.


Persze függ:

Budapest vs Debrecen

Anglia vs Magyaro.

(+ akit a cég sürgősen keres)


Persze kereshetsz 2milliót is, ha egy angliainak dolgozol távmunkában itthonról. Azért itt olcsóbban megélsz belőle, mint ott. (Ezt ne felejtsük.)


Tehát egy programozó fizetése nem mindig egyértelmű.


Lehetsz cégvezető egy 50 főt se számláló vállalatban havi 400ezerért,

vagy szabadúszó távmunkás külföldre dolgozó 600ezerért.

2017. máj. 31. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Web(PHP) és esetenként C# fejlesztőként dolgozok távmunkában napi 4-6 óra munkával 250 ezer nettó bejön. Plusz kisebb külső- illetve saját projektek.
2017. máj. 31. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Vállalkozásom egyik projectje:

Delphiben fejlesztek (nem "delpfit") szerződéssel egy

külföldi vállalatnak, 1.2m HUF-ra jön ki általánosság-

ban (dollár ingadozik).


Ebből persze nettó fizetést kell csinálni, adózni stb.,

de azért így sem rossz bevétel.


(Jah, és ne keverjetek senkivel, van még vagy 1000 másik

GYKs, akinek a visszajelzési %-a egyezik)


Egyébként ennél a megrendelőnél is úgy van, hogy titoktar-

tási kötelezettség a megállapodásokról, de a munkatársak

fizetését sem szabad megbeszélni.

2017. jún. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!