Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogy tudok egy pane-nek...

Hogy tudok egy pane-nek center pozíciót meghatározni? (Java fx)

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy mindig középen legyen az fxml dokumentumban.


Próbáltam azt, hogy margin auto meg ezeket a trükköket egy css fájllal, de valahogy nem reagált rá.


Tehát van egy meghatározott szélességű pane-em, és azt szeretném, hogy a GUI méretének változtatása után is maradjon meg középen. Sőt, az lenne a legjobb, hogy a programkeret (scene) aljától is mindig ugyanolyan távolságra legyen, mint mondjuk a media playernél a gombok.


Köszi a választ előre is!



#Java #scene builder
2017. jún. 6. 20:34
 1/2 A kérdező kommentje:

Ha valaki ezzel a problémával küzdene, leírom neki a megoldást.


Nem lehet a html css-hez hasonló az ablak százalékában megadott szélességet (vagy magasságot) beállítani, hanem az anchor pane-hez tudod igazítani a szélességet (legyen az pane, gridpane, vbox stb..) a következő módon:


@Override

public void initialize(URL url, ResourceBundle rb) {

buttonHolder.prefWidthProperty().bind(AnchorPane.widthProperty().multiply(1));

}


csak ebben a public void-ban működik nekem. :D A lényege az, hogy én a "buttonHolder" elnevezésű VBox-omat kötöttek a "prefWidthProperty()"-vel az anchor pane-emhez, (aminek az idja AnchorPane). A multiply-t érdemes nulla és egy között tartani, nyilván a 0,75 az 75%-ot jelent ebben az esetben, tehát a buttonHolder megkapja az anchor pane szélességének 75%-át.

2017. jún. 6. 22:32
 2/2 A kérdező kommentje:
Na megvan a tökéletes megoldás. Egy Anchor pane-re rá kell pakolni egy border pane, amire el lehet helyezni left, right, top, bottom, center a dolgokat, azok automatikusan ott is maradnak abban a pozícióban. Ennek a width-jét és a height-ját kell hozzákapcsolni (bind) az anchor pane-hez. Ebben az esetben, minden a megfelelő pozícióban marad átméretezés után is.
2017. jún. 6. 23:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!