Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Miért jelennek meg "? " jelek...

Miért jelennek meg "? " jelek a sima html oldalba az ékezetes karakterek helyén?

Figyelt kérdés

Tudom ez visszatérő gond de számomra érthetetlen. Nem használok adatbázist sima html oldal. Már mindent kipróbáltam de semmi eredmény.

Jelenleg ez a fejrész. Már oda is mindent beírtam amit a neten találtam. Hátha jó lesz de nem:


<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" " [link]

<html xmlns=" [link] xml:lang="hu" lang="hu">


<head>

<meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=utf-8" />

<title></title>

<meta name="title" value="" />

<meta http-equiv="content-language" value="hu" />


Vagy van e valami oldal ahol átalakíthatom a szövegeket egyszerre, külön betűnként hosszadalmas lenne mert sok a szöveg. Vagy valami jawa skript esetleg az oldalba.


Köszi minden infót.


2017. jún. 8. 11:08
1 2
 1/11 anonim válasza:
Állítsd át a karakter kódolást UTF-8-BOM ra vagy UTF-BOM ra
2017. jún. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
mert az ékezetes karakterek nem szerepelnek a karakterkészletben
2017. jún. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

1. Biztos, hogy UTF-8-ba ment a kódszerkesztőd?

2. Biztos, hogy a webszerver - ha abból nyitod meg - UTF8-as karakterkódolással küldi ki a tartalmat?

2017. jún. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem használok szerkesztőt magam írtam a programot. Csak az lehet a gond, hogy a szöveget az Open Offic ba írtam és onnan Ctrl C vel emeltem ki. Adatbázist sem használok. Most nézem ezt a BOM ot .
2017. jún. 8. 12:14
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

<!DOCTYPE html>

<html>

<head>

<meta charset="utf-8">

<meta http-equiv="x-ua-compatible" content="ie=edge">

<title>Title</title>

</head>

<body>


</body>

</html>


Használd ezt startnak.

2017. jún. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Kipróbáltam startost de sajnos a azzal se megy. Ugyan az a jelenség minden ékezet ? jel.
2017. jún. 8. 13:39
 7/11 Pelenkásfiú ***** válasza:
100%

Szerintem magát a HTML fájlt nem UTF-8-ként mented el.

Nézd meg az editorod menüjében vagy "mentés másként" és ott alul lehet kiválasztani pl. Notepad esetében.

2017. jún. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Mint írtam nem használok szerkesztőt a html-t én írtam. A szöveget meg az Open Offece ba írtam és CTRL c vel kimásoltam és beillesztettem. De lehet, hogy átkéne állnom egy szerkesztőre egyszerűbb lenne az életem. :) De most az is jó lenne ha tudnátok valami oldalt ahol a karaktereket átkonvertálhatnám. Csak essek már túl rajta. Azért nagyon ciki, hogy egy sima html fog ki rajtam. :(
2017. jún. 8. 14:17
 9/11 Pelenkásfiú ***** válasza:
100%

"a html-t én írtam"

Valamilyen programot csak használtál?! Vagy gondolatátvitellel került a HDD-re a HTML file?

Ha csak Notepad-ot használsz, abban is be kell állítani, hogy UTF-8 vagy ANSI legyen a file kódolása.

2017. jún. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Megvan mégis én voltam a nagyon hunyó. Én csak a Totál kommander jegyzettömbjét használom. De ott is nem vettem észre és mentésnél valóban ANSI ba mentettem el. Ez eddig évek óta soha nem jelentett gondot, de most igen. Nagyon köszönöm mindenkinek aki segített jár a pont. Mert az ötletet ti adtátok.
2017. jún. 8. 14:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!