Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Vajon mi lehet erre a megoldás...

Vajon mi lehet erre a megoldás? (java)

Figyelt kérdés

Hogyan tudjátok elképzelni azt java-ban, hogyha van egy külön main class-etek és egy külön controlleretek, akkor egy fxml button-nel teljes képernyőre rakni az alkalmazást.

A teljes képernyőt úgy értem, hogy:

stage.setFullScreen();


Alapból nem szeretném, hogy teljes képernyőn induljon. Mi a probléma?


A controller fájlban nem tudom elérni a stage-et, amit a main class-ben definiáltam. Csak új stage-et tudok létrehozni, (vagy egy új vagy az alap fxml fájllal). Na én most azt csinálom, hogy setFullScreen-elen az új stage-et, de ugyanazt a css és fxml fájlt töltöm be a controllerben.


Ezzel az a gond, hogy a megnyitott fájlok ebben az esetben elvesznek. Niylván azért, mert új stage-et kapottt. Viszont a main class-ben, ahol a start(Stage stage) method van, nem tudom elérni az fxml buttonjeimet.


Persze újra tudom ott definiálni őket, és tudom importálni az FXML-t, de hibát ír ki ha próbálom használni a buttont. Nyilván azért, mert az fxml dokumentum kontrollere nem az a class.


Tehát a kérdések a következők.


El lehet-e érni a stage-et a controllerből ha igen, akkor hogyan?


Van-e bármilyen más megoldás arra, hogy a stage-et egy button-nel kirakjam teljes képernyőre setFullScreen-el vagy bármi mással?


Összevissza két hete programozok java-ban, azért bénázom ennyire. Nagyon jól esne, ha valaki az itteni tiszteletreméltó és nagytudású szakik közül tudná a választ és meg is osztaná velem!


Előre is köszi!



#Java #stage full screen #setFullScreen
2017. jún. 9. 20:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem igazán értem mit szeretnél elérni, szóval miért akarod elérni a Main class-odban lévő Stage-t elérni a Controller osztályból? Mit szeretnél elérni?
2017. jún. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Szerintem elég egyértelműen leírtem. :)


emiatt:

stage.setFullScreen


De egy button-nal és nem a program indulásakor.

2017. jún. 9. 21:04
 3/14 anonim ***** válasza:

Egy büdös szót nem lehet érteni ebből az egészből.


Nem tudom mi az a main class meg hogy jön ide bármilyen controller meg xml, de annak, hogy egy alkalmazást teljes képernyőre nagyíts semmi köze nincs a belső, működési logikához vagy a tárolt adatokhoz.

2017. jún. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Szerintem totálisan érthető voltam, és megoldottam a problémát.


Ha készítesz egy java applikációt, akkor általában van egy controller jar-od és egy main jar-od. A stage-et és a scene-t a main-ben deklarálod, ez lesz a felület, ami megjelenik. Ettől lesz grafikus alkalmazás a grafikus alkalmazás.

A java-ban lehetőség van váltani a scene-ek között, ami a stage újratöltését jelenti, ebben az esetben a controller fájlban, ami az fxml fájlod conrollere, tehát azt menedzseli, újra kell tölteni a stage-et és a scene-t. Ezt őgy találod meg, hogy swithing scenes vagy changing scenes.


Egész egyszerűen csak betöltesz egy új fxml fájlt, ami másképpen néz ki, mint az előző. Így váltogatod a nézeteket. Ebben az esetben viszont, hogyha mondjuk egy képnézegető szoftvered van, vagy egy media playered, a media player nézetből eltűnnek a dolgok, mert a scene-t újradefiniáltad. Ennyire egyszerű az egész, ráadásul ahogy láttam tele van ilyen problémákkal az interner nem tudom, mit nem értetek ebből. Esküszön nem értem, mi nem világos. Komolyan nem hallottatok még java programozóként a switching scene-ről, vagy a javafx-ről, vagy az fxml dokumentumokról, vagy nem értetek semmit az egészhez, csak ide jöttetek kötekedni?


Egyébként a controller fájlban definiáltam a scene-t egy globális statikus változóként, és egy finction-nel stage.setFullScrene-eltem. Ennyi.


Azt viszont értsétek meg, hogy amit leírtam, az értelmezhető és értelmes volt, ti nem értetek a dologhoz. Ez van.

2017. jún. 9. 21:48
 5/14 anonim ***** válasza:

:D :D :D :D

Elképesztőek ezek a java fejlesztők.

2017. jún. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Akkor azt mondd meg nekem, hogy te miért akarsz GUI-s alkalmazást fejleszteni úgy, hogy összesen 2 hete foglalkozol az egésszel? Illetve nem értem, hogy mit puffogsz, mikor nem valami érthető, hogy mit is szeretnél kérdezni és elérni. Én szívesen segítenék, de amíg képtelen vagy normálisan kérdezni, hogy mi a probléma, mit szeretnél elérni, addig én sem fáradok, hogy segítsek neked.
2017. jún. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Egyébként nekem amikor van egy java alkalmazásom az úgy néz ki, hogy van mellette egy pom.xml, unit testek, esetleg almodulok, illetve egyéb dolgok hogyha pl spring project. De nem, nem minden java alkalmazás a javafx frameworkot használja. És nem, nem csak ez van, vannak a régebbi lehetőségek pl Swing és AWT. De sok sikert.
2017. jún. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Én nem puffogok, de ennél érthetőbben nem tudom leírni, hogy mit akarok, mert nem lehet.
2017. jún. 9. 23:00
 9/14 anonim ***** válasza:
Bocs, de se magyarul, se java nyelven nem tudsz. Így ne akarj ekkorát ugrani a hello worldtől.
2017. jún. 9. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Mindkét nyelven tudok. :) Csak érteni tudni kell, mellesleg működik az image viewer szoftverem. Vajon közületek két hét tanulás után, ki tudod működőképes grafikus alkalmazást írni? :D
2017. jún. 9. 23:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!