Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Angol Windows ellen érvek?

Angol Windows ellen érvek?

Figyelt kérdés

Most készülök újratelepíteni a Windowst, és most így belegondoltam, hogy az évek során, kb. semmit sem nyertem abból, hogy magyar nyelvűt használtam, sőt nehézkesebbé tette a használatot, mert például tutorialoknál gondolkodnom kellett azon, hogy XY menüpontot hogy is hívhatják a magyar verzióban. (és sokszor a sorrendek is máshogy vannak, mert ABC sorrendben vannak rendezve.)


Szóval tudnátok olyan dolgokat mondani, ami miatt megéri a magyar nyelvű windowst használni?


(Az angollal nincs nehézség, sőt, az is egy pozitívum, hogy gyakorolhatom a nyelvet, szókincsbővítés, stb)


2017. jún. 11. 13:52
 1/8 A kérdező kommentje:
(Aki nem érti, hogy miért a programozás kategóriához írtam a kérdést: Szoftverfejlesztést tanulok, és a visual studio nyelvén is gondolkodok, szóval igazából az egész PC-met mostantól angolul használnám)
2017. jún. 11. 13:58
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Semmi előnye nincs.

Komoly fejlesztő amúgy sem csinál semmit sem magyarul.

2017. jún. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetlen ellenérv, ha olyan a felhasználó, aki nem beszéli a nyelvet.


Egyébként meg megszabadulsz a borzalmas fordítási hibáktól és erőltetett kifejezésektől, amik a lokalizált szoftvereket általában jellemzik.


(Pl. magyar nyelven az update és upgrade fordítása között abszolút nem tesznek különbséget. Vagy pl. ki volt az az eszement, aki megalkotta a "kezeléstechnikai központ" elnevezést? Mi az a kezeléstechnika???)


Ha valami problémád adódik, akkor is könnyebb rákeresni, ha tudod az angol neveit a dolgoknak.

2017. jún. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
#3 Igen! Például rendszergazdai parancssor. :)
2017. jún. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

1 előnye van, ha a fejlesző csapatodban mindeki angol Windows használ, te pedig magyart: előjöhetnek nálad olyan hibák, amik angol lokalizációnál nem, pl a program angol nyelvű stringekre működik csak megfelelően, vagy pl lebegőpontos szám parsolása (bár ehhez az utóbbihoz nem kell magyarnak lenni a Windowsnak, elég magyar területi beállításokat használni)

Ha senki nem használna magyart, valószínűleg nem jönnének elé ezek a hibák, ilyenekre ritkán írnak teszteket. És nehogy azt hidd, hogy ilyen hibákat csak a nagyon bénák követnek el, az EntityFrameworkben is volt ilyen pár éve, én jelentettem be.

2017. jún. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Figyelni kell arra, hogy milyen billentyűzetkiosztást telepítesz, de végül is megoldható, úgyhogy no problem.
2017. jún. 13. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha nem egyedül te használod a gépet, és nem tud mindenki angolul, akkor neki lehetnek problémái, de akkor előbb-utóbb neked is lesznek.
2017. jún. 13. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Semmi előnye nincs a magyar nyelvű Windowsnak, nyugodtan használj angolt. A magyar tele van fordítási hibákkal, pl egy klasszikus, amit Win95 óta nem sikerült javítani: "A memóriacímen nem lehet elvégezni a következő műveletet: written"


De amúgy ha programozol és jól megy az angol: miért Windows?

2017. jún. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!