Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » PIC programozás tanulás...

Mike Rame kérdése:

PIC programozás tanulás hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Hello, pár hónapja egy remek állásajánlatot kaptam, aminek az a feltétele, hogy tanuljam meg a C-t egy PIC18 mikrokontroller programozásához, valaminta javascriptet ennek későbbi webes eléréséhez. A C most már közepesen megy, a javascript úgy-ahogy (szerencsére nagyon hasonlít a C-re) viszont amint letöltöttem az MPLAB-ot, azonnal rájöttem ez más, mint simán a C. Rengeteg ismeretlen dolog van benne, így a C tudásommal gyakorlatilag egyelőre semmit nem érek. Hogyan tudnék ezen javítani és a 2 tudást majd összevonni? Eléggé elveszettnek érzem magam, remélem tud valaki segíteni.
2017. jún. 19. 18:42
 1/8 anonim ***** válasza:

A Javascript kicsit sem hasonlít a C-re.

Ha neked az jött le, hogy igen, akkor egyiket sem ismered picit se.

2017. jún. 19. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
szintaktikailag értettem, ezért volt valamennyivel könnyebb tanulni úgy, hogy már belekóstoltam a C-be
2017. jún. 19. 18:56
 3/8 anonim ***** válasza:
Szintaktikailag sincs túl sok közös vonása.
2017. jún. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Mivel én még életemben semmilyen programozást nem tanultam, csak magamtól kezdtem el, így lehet belelátok olyat amit nem kellene. Köszi a kritikát, felülvizsgálom a tudásomat, viszont a kérdés még mindig fennáll.
2017. jún. 19. 19:00
 5/8 anonim ***** válasza:

"Szintaktikailag sincs túl sok közös vonása."

Tényleg nincs, végső soron nem is a Java szintaxisát vették kiindulú pontnak, amit meg ugyebár minek is a szintaxisa ihletett meg?

Szerintem nem a kérdezőnek kéne elgondolkodnia a tudásán.

2017. jún. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mármint milyen kérdés áll fent, mert nekem nem túl világos.

Gyakorolni kell, programozni ezerrel, aztán majd menni fog, nem tudom ezen kívül mit lehet még tanácsolni.

Mindenesetre ez az állásajánlat szerintem még elég korai, a programozást nem lehet (vagy inkább nem érdemes, mert sajnos sokan csinálják) gyorstalpaló módon tanulni.

2017. jún. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Úgy értettem lényegében, hogy mint ahogy a C-nél is el lehet valahol indulni, pl alak, header file-ok, változók, műveletek, tömb, pointerek, aztán egyszerű feladatok, majd loopok, bonyolultabb feladatok stb, hol találhatnám meg a PIC-el való összevonás alapjait. Ennél is van egy útvonal, az ott használt parancsokról, összekötésről és így tovább? Gondolom ebben csak az tud segíteni akinek van ebben tapasztalata.
2017. jún. 19. 19:27
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A PIC C is csak C, nincsenek más "parancsok". De amíg egy desktop C program a képernyőre ír, addig itt neked egy hardvert kell vezérelned, portokat, timereket, komparátorokat, megszakításokat kell kezelned. Amit a C mellé tanulnod kell az a PIC hardver felépítése, kezelése, illetve a különböző hardver kommunikációs protokolok, pic-specifikus megoldások.

Google: "pic programming"

2017. jún. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!