Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ti hogyan tanultatok jól (C...

Ti hogyan tanultatok jól (C nyelv) programozni?

Figyelt kérdés
Teljesen kezdőknek miket ajánlanátok, ami nektek bevált? Hogy lehet program nyelven gondolkodni, hogy el tudjam sajátítani a programozást?

2017. jún. 27. 13:58
 1/3 Bandus2000 válasza:
Ha tudsz valamennyire angolul akkor kezdhetsz a tutorialspoint.com oldalon. Ha a C-vel már elboldogulsz, akkor neki eshetsz a C++ -nak (ezzel is kezdheted). Utóbbi nem tér el lényegesen a C-től, használhatod ugyanazokat a parancsokat bár általában a C++ jobb alternatívákat kínál (+megjelenik az objektumorientált programozás). Ehhez is találsz anyagot az említett oldalon, ha ezzel megvagy akkor pedig nézz szét stackoverflowon. Ha nem megy az angol és még iskolába jársz akkor kérd meg az infótanárod, sokkal egyszerűbb ha egy ember magyarázza.
2017. jún. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>

<troll>Kitaláltam egy feladatot és megírattam másokkal ingyen ezen az oldalon. Azóta vezető fejlesztő vagyok.</troll>

2017. jún. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Hominida ***** válasza:
Ha a "programnyelven gondolkodás" megértésénél tartasz, akkor szerintem ne C-vel kezdj, mert akkor egyből egy nehézkes formalizmusú nyelv szintaktikai jellegzetességeit is meg kell értened. Én a FreeBasicet szoktam javasolni kezdőknek, formailag sokkal egyszerűbb és gyorsabb. Ha az már megy valamennyire, akkor már elkezdheted átültetni az elvet a C stílusába.
2017. jún. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!