Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Igaz az hogy a full time heti...

Igaz az hogy a full time heti 40 oras kodolo munkatol ha eveken keresztül vegzi az ember, akkor elöbb utobb megtebolyodik, idegeileg, egeszsegileg tönkremegy?

Figyelt kérdés

Mondtak mar nekem paran hogy ha valaki egesznap kodol, kodol, kodol, kodol es megintcsak kodol akkor az a hullamosas kategoria eselöbb utobb megörül töle az ember meg ha netto fel millio Forintot keres vele akkor is.

Kivancsi vagyok ezzel kapcsoaltban a velemenyekre.



2017. jún. 28. 08:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2017. jún. 28. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Bill Gates nem őrült bele. Igaz nem is 2000usd-t keresett vele.
2017. jún. 28. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Amíg fordul a program, addig lehet mozogni, továbbá csapatok vannak, amik működhetnek jól is.
2017. jún. 28. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
82%

A programozás már régóta nem magányos kódolók munkája, hanem csapatmunka. Egy jó csapatban pedig lehet beszélgetni a többiekkel, ami csökkenti a stresszt. Egy jó munkahely arra is odafigyel, hogy a munkakörnyezet kényelmes legyen és megadja a lehetőséget, hogy szüneteket tarts. Ha nem ilyen a munkahelyed, keress mást.

Ja, amúgy a programozást csak úgy lehet csinálni, ha szereted is.

2017. jún. 28. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül, de elő szokott fordulni, ezt kiégésnek szokták nevezni.


Erről nagyon sok szakirodalom van, amit érdemes elolvasni, utána járni. Egy normálisan felépített céges rendszer meg tudja előzni, általában multik milliókat költenek erre.


A kiégést több hónap kiheverni, nekem egyik ismerősöm például 10 év fejlesztés után fél évig fagyit árult, hogy agyilag kipihenje magát.


Ha nem gyűjtesz konkrétan valamire (pl. ház, felújítás, autó), akkor egy bizonyos összeg fölött a fizetés már nem motivál hosszú távon kreatív munkák esetén. Például 500 ezerről megemelik a fizetésed 550-re, nyilván jól esik, de egy hónap múlva ugyanúgy utálni fogsz bejárni dolgozni, ha gondok vannak a munkahelyen.

2017. jún. 28. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
10 év meló után már akár alkotói szabadságot kérsz és pár hónapig a hobbidnak élsz.
2017. jún. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én csak kezdő vagyok de sok fura fazonnal találkoztam a programzók között való igaz, többel mint az élet más területén. Azt nem tudom hogy közben zakkantak meg vagy már eleve azért mentek erre a területre :D
2017. jún. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!