Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Melyik programozási nyelvet...

Melyik programozási nyelvet válasszam (tanulni), Java, C++, Python, vagy mivel kezdjem?

Figyelt kérdés

Most kezdeném tanulni, bár már 3 prog nyelvet megtanultam (html, css, php) de választanom kell még egyet, ami nem webprogramozási nyelv. Olyan tapasztalt programozók válaszát (tanácsát) várom, akik le is tudják nekem írni hogy miért épp azt válasszam. Igaz hogy a C++ a csúcs? Azt mondják hogy aki a C++ -t megtanulta, az bármit megtehet. A Python is érdekelne, de nem tudom hogy mennyire hatékony. A Java most elég menő de nem tudom hogy miket lehet vele csinálni.

Előre is köszi a válaszokat !


2010. máj. 21. 18:49
 1/4 anonim válasza:

Hát,jah a C++ a csúcs...

Mi is azt tanuljuk a suliba, csak k*rva nehéz,

de azt mondyák hogy aki a C++t megtanulta, az bármit megtehet.

2010. máj. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mit szeretnél csinál, attól függ, egyébként,én a javaval többet szívtam mint a c++-al...

python szerintem baromi könnyen tanulható nyelv, bár lehet, h a C-s múlt sokat segített...majdnem minden ugyanaz volt, csak pár különbséget kell megjegyezni, előnye még, h mobilra lehet vele fejleszteni (ez javara is igaz, ott is van vmi mobil rész amivel telefonon futtatható dolgokat fordít le neked) python még azért jó, mert van pár webes szolgáltató, ahol lehet python scripteket futtatni.


c++ sacc bármit megírsz, mert, ha nincs is benne alapból, akkor headerekkel importálod ami kell... vagy van hozzá sok okos fejlesztői környezet amik nagyon hasítanak (pl. intel c++ compiler, + még egy rakat) de hogy lássuk, az első windowsokat/unixokat még c-ben írták, a legtöbb új linuxot pedig c++ban fejlesztik...mint nagyon sok olyan dolgot ahol teljesítmény kell pl játékok.

2010. máj. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi. Még azt a tippet kaptam hogy sima C -vel kellene kezdenem. A C++ -t későbbre akarom hagyni mert az biztos nagy falat lenne most nekem. Még magam sem döntöttem el fixen hogy miket szeretnék csinálni. Amit talán szeretnék: biztonsági rendszerek, analizáló programok, de legfőképp gépeket irányító progik. Hát, elég komoly dolgokat szeretnék :). Ha tényleg olyan könnyű a Python akkor lehet hogy azzal kezdek, bár nem tudom hogy azzal mit lehet csinálni de szerintem egy jó alapot ad a C -hez.

Elég kezdő vagyok még a programozásban, még a php-t sem fejeztem be. Remélem azért meg tudom tanulni a Pythont.

Köszi még egyszer.

2010. máj. 23. 18:50
 4/4 anonim ***** válasza:

Én csak úgy jelezném, hogy a c szerintem sokkal nehezebb mint a c++, igaz van ami abban nincs meg, de a kiíratások miatt sokkal jobban kell figyelni (printf és a flagek :) mindig szerettem őket), nincs alapértelmezett string osztály, hanem neked kell karaktertömbként létrehozni stb...C az húzós, de utána minden nyelv könnyűnek fog hatni az biztos :)

ugyan igaz, hogy a c++ban meg az osztályok létrehozása/megsemmisítése miatt kell kicsit jobban figyelni (java automatán semmisít meg) stb.

ha gyorsan akarj jól kinéző dolgokat csinálni, akkor a .Net-et tanuld meg...igazán "hülyebarát" a visual studio, mert még ki is írja helyetted amit szeretnél épp gépelni valószínűleg, a legtöbb kódot legenerálja automatikusan, nem kell szöszölni mint a többinél... ha alapoktól akarsz kezdeni, akkor c, húzós, de bármit megírsz benne, c++ gyak ennek a fejlesztése, elég könnyen hozzá lehet utána szokni, és majdnem az összes többi későbbi nyelv ugyanazokat a parancsokat tartalmazza mint a c/c++ szóval alapnak elég jó...de te döntöd el...

2010. máj. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!