Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Emelt szintű érettségihez...

Agustino kérdése:

Emelt szintű érettségihez melyik programozási nyelvel érdemesebb foglalkozni? Python vagy a C?

Figyelt kérdés

2017. aug. 1. 19:35
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
50%
C#
2017. aug. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
A Python egy kicsit "barátságosabb" kezdőknek, gyakran használják tanulónyelvként is ( [link] ).
2017. aug. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Python, néhány sorban minden érettségi feladat megoldható.

A C# se rossz választás.

A C a lehető legrosszabb lehetőség.

2017. aug. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a Python a kedvencem, mindenkinek ezt ajánlom, és nem vagyok itt egyedül vele. De a C# is nagyon jó, a legtöbben ma még ezt választják (ez a tanárok választása, és főleg történeti okai vannak). A legfontosabb szabály, hogy azt a nyelvet válaszd, amihez a legkönnyebben kapsz segítséget a környezetedben. Ha teljesen egyedül akarsz felkészülni, akkor Python.
2017. aug. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
24%

Emelt szintű? Naná, hogy c. A python is klassz ha valami scriptet akarsz írni (vagy csak menőzni akarsz, hogy tudsz programozni), de ha komolyan szeretnél foglalkozni a programozással akkor mindenképp c vagy c++.

Egy szoftverfejlesztő (ha az akarsz lenni) tisztában kell legyen mindennel, ami a háttérben történik a kód futásakor és nem csak kisiskolás szinten pötyögni és örvendeni ha kijön a várva várt eredmény...fontos, hogy optimális is legyen az a kód.


Beismerem, hogy a python könnyebb de semmi másban nem veri a c-t vagy c++-t. Sőt a c++-t ajánlom, ha csak nem akarsz hardware közeli kódokat írni.

2017. aug. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

"Emelt szintű? Naná, hogy c. "

De minek?

Ez egy középiskolai érettségi, nem egy egyetemi, programozói szakirányú vizsga. A cél itt az, hogy kiderítsük, hogy a nebuló ismeri-e az alapvető vezérlési szerkezeteket, adatszerkezeteket, algoritmusokat. Hogy ennek a mélységeit is megismerje, arra majd ott lesz az egyetem.


"Egy szoftverfejlesztő (ha az akarsz lenni) tisztában kell legyen mindennel, ami a háttérben történik"

Akkor használjon egyből Assembly-t. ;)

2017. aug. 1. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

#5, elolvastad a kérdést? És van fogalmad az érettségiről? Szerintem te akarsz itt menőzni, hogy milyen okosakat bírsz mondani. És megéri ezért ilyen rossz tanácsokat adni? Bírom, amikor az iskoláról meg az érettségiről van szó, és jönnek az okosok a szoftverfejlesztő szakmával.

Van neked gyereked? Próbáltad már rávenni, hogy ne járni tanuljon, hanem gátfutni? Vagy hogy ne beszélni akarjon másfél évesen, hanem operát éenekelni?

2017. aug. 2. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi időd van?

Ha tavasszal, akkor Python. Ha van még legalább két éved, akkor mindegy.

2017. aug. 2. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Az ötös vagyok. Tulajdonképpen gépészmérnöknek tanultam, a programozást szabadidőmben tanultam meg tanár nélkül. A c-vel kezdtem, c++-al folytattam és közben "megtanultam" a pythont is, de már a c#-hoz is volt szerencsém.

"Nem akarok bírni okosakat mondani", ahogy a hetes válaszoló mondaná, csupán leírtam a véleményem. A c megtanít úgy gondolkodni, mint egy programozó...de természetesen webfejlesztőkre is szükség van.

2017. aug. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Viszont a kérdés továbbra is az informatikaérettségiről szól, amihez szemmel láthatóan nem értesz.
2017. aug. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!