Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mien könyvből tanuljak meg...

Mien könyvből tanuljak meg c++ nyelven programozni?

Figyelt kérdés
Majdnem teljesen kezdő vagyok, pascalt tanultam egy nagyon kicsit.

2017. aug. 11. 13:12
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Úgy érted hogy ne c++-t tanuljak? Igazából én folytatnám a pascalt is, nem azért váltanék mert már elavult(fiatal vagyok, még van időm majd mást is tanulni), hanem mert megtetszett a hardver programozás(arduino és társai) és úgy olvastam hogy leginkább a c++ nyelvet támogatják.
2017. aug. 12. 18:55
 12/15 tabaki ***** válasza:

"Úgy érted hogy ne c++-t tanuljak?"


Pont nem úgy értettem, hanem így: Tanulj csak C++-t, de akkor az már ne Turbo C++ legyen, hogy könnyebben elrugaszkodhass a pascalban megszokott gondolkodásmódtól (asz'szem, nem említetted, melyik pascalt használtad, de pl. a legvalószínűbb Free Pascal elég következetesen tartja magát a Turbo-alapokhoz).

2017. aug. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Értem okéoké☺
2017. aug. 12. 19:33
 14/15 Hominida ***** válasza:
100%

Tabaki megjegyzése kicsit sarkos, de nem érdektelen. Viszont én attól tartok, hogy a sokszor látható "mien" a "milyen" helyett nem valami úri koncepció, hanem egyszerűen csak egy durva helyesírási hiba, rosszul megtanult alak. Az erre való rámutatásnak az lehetett az indítéka, hogy a C és C++ nyelv elég érzékeny az elírásokra. A Pascal kódszavai bőbeszédűek, ami növeli a valószínűségét annak, hogy egy elírást a fejlesztőprogram, de legkésőbb a fordító észlelni fog. A C-ben nagyon sok jelentős információt csak egy-két karakteren kell kifejezni, és az elírt alaknak is lehet valami jelentése, amit automatikusan nem lehet kiszűrni. Ezekből az következik, hogy a C-ben misztikusabb hibákat tud okozni egy elütés, tehát oda kell tudni figyelni erre.


Én nem értek egyet azzal, hogy a hasonló irányt követő fejlesztőrendszer és nyelvi változat káros lenne, épp ellenkezőleg, gazdaságosabbá és könnyebbé teszi az átképzést. Ez nem lényegtelen szempont. Pár hónapja a GYK-n rákérdeztem, hogy ki mit javasolna ma C++-ra, és akkor a Borland C++ Builder 6 volt a nálam győztes javaslat. Nem úgy néz ki, mintha a C++ a közeljövőben változni akarna, így aztán szerintem megéri akár ebbe a nyelvváltozatába is beletanulni. Nincs közöttük olyan áthidalhatatlan különbség, mint ami a C#-tól elválasztja őket.

2017. aug. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

-The Design and Evolution of C++

-Effective Modern C++ 42 specific ways to improve your use of C++11 and C++14


Ez a két könyv a legjobb C++ tanulásra, lehet vannak magyar valamennyire jó alternatívák, de én csak ezeket tudom ajánlani.

2017. aug. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!