Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mien könyvből tanuljak meg...

Mien könyvből tanuljak meg c++ nyelven programozni?

Figyelt kérdés
Majdnem teljesen kezdő vagyok, pascalt tanultam egy nagyon kicsit.

2017. aug. 11. 13:12
1 2
 1/15 Hominida ***** válasza:
87%
Angolul tudsz-e valamennyire?
2017. aug. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
kicsit tudok de annyira nem.
2017. aug. 11. 19:38
 3/15 anonim ***** válasza:
65%
c++ 24 óra alatt szerintem.
2017. aug. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Hominida ***** válasza:
59%
Vagy olyanokból, mint ezek: [link]
2017. aug. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 tabaki ***** válasza:
Ne erőltesd. Akik képtelen egy nyelv szabályaihoz igazodni, annak a C++ kínszenvedés.
2017. aug. 12. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Akik képtelen? Ez aztán alkalmazkodott a magyar nyelv szabályaihoz.
2017. aug. 12. 09:01
 7/15 tabaki ***** válasza:
19%
Igazad van, félreütöttem -- az elipszilon mellőzése viszont ezzel aligha menthető. Ien pongyolasággal a programozásban annyi eséed sincs, mint a foóba süedt molepkének.
2017. aug. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Én nem hagyhattam ki véletlenül?:D Értem
2017. aug. 12. 11:46
 9/15 endka ***** válasza:

Én a µszaki könyvtárban keresnék C++kulcsszóra a könyv címében

Pl turbo c++ kezdőknek

2017. aug. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 tabaki ***** válasza:
26%

@#8:

Dehogy érted.


Tegyük félre annak a méricskélését, melyik a valószínűbb véletlen: Két egymás melletti billentyűt együtt lenyomni, vagy egy hangsúlyos betűkkel kiírandó, számodra fontos kérdés megfogalmazásakor úgy kihagyni egy rövid szó egyharmadát, hogy már ránézésre sem hasonlít az eredetire? Ezt csak lélekben vesd latra, ha esetleg kíváncsi vagy, mennyire volt csattanós az előbbi visszavágás.


A miennel, meikkel és társaikkal nem az a fő probléma, hogy helytelenek. Ezen az oldalon az ember maga is ejt egy-két hibát a kérdezz-felelek iramában, úgyhogy elnéző a másokéival szemben. De ha mindenáron nyelvtani hülyeségek miatt akar pattogni, nem kell túl messzire szaladnia, hogy sokkal dúsabb vadászmezőkre leljen:

https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__egyeb-kerde..


A mienezésben viszont éppen az a bántó, hogy a mesterkéltségével érezteti: Nem tudatlanságból vagy figyelmetlenségből elkövetett baklövésről van szó, hanem az írásrenyheség és a padló alá szorult mókázási hajlam viszolyogtató kompozittalaján sarjadt lezserkedési vágyról. Azt jelzed vele: "Idessetek, milyen oldott, vagány csákó vagyok én". Persze, józan ésszel könnyű átlátni, hogy ez a kisstílű magakelletés visszatetszést vált ki, ezért a mienezés a buta ember jópofasága. Te viszont értelmes vagy (de legalábbis értelmes dologgal akarsz foglalkozni), ne alázd magadat vele.


Én egyébként -- attól függetlenül, hogy ténylegesen létezik-e "Turbo C++ kezdőknek" című könyv -- pascal után pont nem javasolnék semmiféle Turbo nevű nyelvet. A Borland (legalábbis eleinte, nem tudom, most hogy van) láthatólag igyekezett a nyelveit egymáshoz hangolni, ami kényelmes, de nem biztos, hogy neked is az a jó, ha ugyanazt a logikát tanulod meg más-más néven,

2017. aug. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!