Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen számítógépen és operáci...

Milyen számítógépen és operációs rendszeren érdemes Pythonban programozni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kezdő vagyok a programozásban, kb. 1 éve kezdtem el vele foglalkozni annyira, amennyire egy gépészmérnök (CAD-CAM szakirány) hallgatónak a szabadideje engedi. Egyetemen C-ben programoztunk egy félévet.

2 év múlva le kell adnom a szakdolgozatomat, témát még nem választottam. Most abban a fázisban vagyok, hogy mindenbe belenézek egy kicsit.

Az Udemy-n találtam pár mesterséges intelligenciával foglalkozó kurzust, ezek mind Python nyelvet használnak. Windows 7 (downgrade) op.rendszeren dolgoztam (Python 3.6.2), a tanfolyam feléig jól haladtam (Numpy, PyTorch), azonban utána már olyan csomagokat kellett volna leszednem, amiket Windows-ra nem tudtam megszerezni, próbáltam a Chocolately-t is.

A hétvégén csináltam egy USB-ről futtatható Ubuntu-t (Rufus), de instabil volt. VM-et nem szeretnék, ahhoz kevés a tárhely a gépemen.

A cikkekben és fórumokon Unix alapú gépet javasolnak Pythonhoz. Jelenlegi ismereteim alapján az lenne a legkényelmesebb és legbiztonságosabb, ha egy másik gépet beszereznék. Erre szeretnék javaslatokat, tapasztalatokat kérni.

Előre is köszönöm a válaszokat.



2017. aug. 20. 21:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%

Fölösleges másik gép, túl aggódod a dolgot.

Dual boot, vagy virtuális gép bőven elég.

2017. aug. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%
Ha ennyire nincs helyed, akkor inkább egy merevlemezt kéne venned, fölösleges egy egész gép. Utána kényelmesen elfut virtuális gépen a Linux.
2017. aug. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%

Ha van pénzed másik gépre, akkor van pénzed plusz tárhelyre is, ami sokkal olcsóbb. Ha annyira kevés a gépeden a tárhely, hogy nem tudsz feltenni egy virtuális gépet, akkor hamarosan minden másra is kevés lesz, és nem fogod tudni használni a gépet. Ha meg veszel egy új gépet, mert amúgy is unod a régit, és csak ürügyet keresel, akkor nyilván lesz rajta annyi tárhely, hogy arra tedd a virtuális gépet, és minden mást, és átköltözz rá.


Tehát venni csak a Pythonnak egy másik gépet csak a szakdolgozat miatt a legkevésbé racionális lépés. Hétfő van, menj be a boltba vinyóért vagy SSD-ért, tedd fel a VM-et, és hadd szóljon.

2017. aug. 21. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Tom Benko ***** válasza:
89%
Nem kell másik gép. Ha van elég helyed, dualbootba mehet egy stabil Linux.
2017. aug. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm szépen a válaszokat. Valóban a plusz meghajtó lesz a legjobb megoldás.

2017. aug. 21. 13:03
 6/11 anonim ***** válasza:
72%
Amúgy ha van Windows 10-ed, akkor tudsz tenni rá Bash on Ubuntu on Windows-t, ami ad neked egy linuxos környezetet egy 14-es Ubuntu formájában, és ahonnan el tudod érni a Windows-os fájljaidat az /mnt/c/ könyvtáron keresztül. Erre ugyanúgy tudsz python csomagokat feltenni. Azonban a drivereket nem kezeli rendesen, azaz GPU-n nem fogsz tudni futtatni programokat.
2017. aug. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ennyire nem vagyok jártas a dologban. Utánaolvasok, de szerintem az egyszerűbb megoldást választom.
2017. aug. 25. 16:55
 8/11 Csxeba ***** válasza:
100%

Szia, én mesterséges intelligencia programozó vagyok. Ha csak NumPy-t használsz, akkor jó a Windows.

Deep learning könyvtár, ami csak numpy-ra épül, kevés van, nekem van egy ilyenem, ha érdekel: [link]


Azonban van egy nagyon jó dolog a világon, amit úgy hívnak, hogy számítási gráf fordítás és automatikus differenciálás. A PyTorch, Theano, Tensorflow és az ezekre épülő könyvtárak mind használnak ilyet. Ehhez szükséged van compiler-re, amit windowson felkonfigurálni nem mindig egyszerű, míg Linux általában eleve gcc-vel jön.


Én Arch Linux-on tolom, ott mindig friss csomagok vannak fent és az AUR-ból minden könnyen telepíthető. Ubuntu se rossz.

Windowson is megoldható, de mondom, sokkal bonyásabb, nekem Theano egy kínszenvedés volt és Tensorflow még ennél bonyolultabb.

2017. aug. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm a válaszodat. Elnézést kérek, hogy csak most olvastam. A Deep Learning résszel nem volt gondom. A kurzus második részéhez (Deep Convolutional Q-Learning) szükséges csomagok jó részét nem tudtam telepíteni ( [link] Ebben egy AI készül, amely Doom-ozik az OpenAI-ről letölthető DoomCorridor-v0 környezetben. Megnéztem a linkedet.

Kérdezhetlek a szakmáról, akár privátban, akár itt?

2017. szept. 4. 23:31
 10/11 anonim válasza:

Előző munkahelyemen én is win7-et használtam és volt egy virtuális gépem, amin teszteltem az eredményt.

A gép egy 2010-es Lenovo T410 (i7 26xx, 8GB RAM, Nvidia quadro) volt a virtuális gép pedig CentOS 7, 2 CPU mag, 2GB RAM, 20GB HDD.

Másik 2 alternativa a fejlesztésre a docker és vagrant (az új docker elvileg csak win 10-en fut, de a vagrant biztosan fut win 7-en is)

2017. szept. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!