Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ezt a feladatot hogyan kéne...

Ezt a feladatot hogyan kéne elkezdeni? Valaki segitene úgy, hogy nem magát a programot irja le hanem csak szimplán segitene a megértésében, hogy én is csináljak valamit?

Figyelt kérdés
1. Készítsen adatszerkezeti táblázatot és algoritmust (struktúra diagram vagy pszeudokód) az alábbi feladatokra: Generáljunk véletlenszerűen N db, M hosszúságú, angol nagybetűkből (ASCII kód: 65-90) álló sztringet és írjuk ki azt, hogy a generált karakterek hány százaléka magánhangzó! N (N<=10) és M (M<=5) értéke input adat. (2p) Írjuk ki azt, hogy hány darab olyan sztringet generáltunk, amelyben minden karakter egyforma és hány olyat, amelyben minden karakter különböző! (3p)

2017. aug. 27. 18:56
1 2 3 4 5
 21/43 A kérdező kommentje:
hát ezzel tényleg nem könnyitetted meg a helyzetem mert C-vel kezdtem a programozás tanulását kb 2 hete, de azért köszi hogy időt pazarolsz rám :D
2017. aug. 27. 23:37
 22/43 anonim ***** válasza:

program Test;


Procedure KbEnnyiLenne(N,M:Byte);

Var Str: Array of String;

X,Y: Byte;

Begin

SetLength(Str, N);

For X:=0 To N-1 Do Begin

SetLength(Str[X], M);

For Y:=1 To M Do Str[X][Y]:=Char(Random(25)+65);

WriteLn(Str[X]);

End;

End;


Begin

KbEnnyiLenne(5,10);



End.


Copyzd be ide:


[link]


Tekintsd pszeudokódnak :)

2017. aug. 27. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 A kérdező kommentje:
lefuttattam, de itt a szavak hosszúsága egyezik , és mindig ugyanazt az eredményt dobja ki
2017. aug. 27. 23:44
 24/43 anonim ***** válasza:

"Generáljunk véletlenszerűen N db, M hosszúságú, angol nagybetűkből"


Magyarul vegyél 5 db 10 centi hosszú szöget. Nem azt írja

a feladat, hogy vegyél 5 db max 10 centi hosszú szöget.

2017. aug. 27. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 A kérdező kommentje:
van benne valami :D bár ahogy hallottam milyenek a tanárok egyetemen, lehet hogy ő teljesen máshogy akarná hogy csináljam, vizsga példát töltöttem le és ez abba volt, de mind1 inkább megtanulom egyetemen, nem idegesitem magam ezen
2017. aug. 27. 23:49
 26/43 anonim ***** válasza:

Ezt majd játszd le, ha rájöttél, hogy nem volt igazad:

https://www.youtube.com/watch?v=_bSEfx6D8mA

2017. aug. 28. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 A kérdező kommentje:
miben nem volt igazam?
2017. aug. 28. 01:04
 28/43 anonim ***** válasza:

"ezt majd megtanulom egyetemen"

Nem rossz szándékból mondom, hanem a saját érdekedben: Ne pazarold az idődet egyetemre. Nem neked találták ezt ki.

2017. aug. 28. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 A kérdező kommentje:
miert, akkor kiknek ha nem olyannak aki tanulni akar
2017. aug. 28. 06:25
 30/43 anonim ***** válasza:
9: Van olyan cég, ahol a felvételin nincs fordító, és nincs Internet. Még junioroknak sem.
2017. aug. 28. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!