Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan oldjam meg ezt a...

Hogyan oldjam meg ezt a programozási feladatot PHP-ban?

Figyelt kérdés

Van egy félig meddig kész amatőr programom. A lényeg az, hogy egy csv fájlban vannak kerdesek, utana a válaszlehetőségek(3) es az utolso oszlopban, a helyes válasz. Az egyik fele mar megvan, a fajl be van toltve, ki van iratva, stb stb. Egy ilyen teszt feladatot szeretnek létrehozni a kérdésekből! A lenne a kérdésem, hogy hogyan oldjam meg, hogy a kérdéseket automatikusan léptesse akár sorban akár random szerüen? Meghadtam ugy, hogy rand-al bevittem egy szamot az adott intervallumban, de ha kivalsztam a valaszlehetoseget elkuldom, akkor a random ujra aktiválódik, es a kovetkezo kerdesnek nezi a valaszomat. Szoval az lenne a kerdés, hogy hogyan tudom megoldani hogy a kérdéseket leptetni tudjam! Tudom, lehet hogy ezt nem phpbe kellene, de a suliba ezt tanuljuk!

Köszi a válaszokat!


2017. ápr. 18. 19:30
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
0%
Úgy írd meg, hogy jó legyen.
2017. ápr. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Aha, ez jó ötlet!
2017. ápr. 18. 19:45
 3/20 anonim ***** válasza:
Nem teljesen érthető, tehát azt szeretnéd, hogy tovább görgesse a következő kérdéshez, vagy azt, hogy megjelenjen az új kérdés?
2017. ápr. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Radio jelölőkkel adtwm meg a válaszlehetőségeket! Azt szeretném, ha egyet kijelölök, rákattintok a Mehet gombra, kiirja, hogy helyes vagy nem,(ez mar megvan) es aztán ugyan ezzel a lendülettel átlép a következő kérdésre!

De ugye értelemszerűen, az előző válaszadásomat meg az előző kérdéshez nézze! Tehat a mehet gombra kattintas utan, kiirja h az aktualis kerdesre adott valasz jo vagy rossz, es ugyan ugy hozza a következő kérdést a válaszlehetősegekkel

2017. ápr. 18. 20:52
 5/20 anonim ***** válasza:
És mi a gond?
2017. ápr. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Az a gond, hogy a kerdéseket rand-al hzom be! Tehat a randal generelok egy számot, 1-800ig(ennyi kerdes van, megvan szamozva), kiirja nekem szepen a kerdest. DEE!Én kiválasztom a választ, megnyomom a Mehet gombot, akkor ismét lefut a rand, és azt a választ amit adtam, mar a kovetkező kérdéshez nézi, ami természetesen nem jó!

A rand helyett kellene nekem egy ciklus! Valoszinuleg a for, csak nem tudom megirni! Valami olyasmi kellene, h szepen egyesével lépkedjen vegig 1tol 800ig, és azt tegye be nekem egy valtozoba.. Te hat elindul 1tol, beteszi az 1et egy valtozoba, azzal a vatozoval(az lesz majd a kerdes szama) lefut a program, majd a ha lefutott akkor ujra jon a for, de akkor mar a 2őt teszi be a változóba(igy lép a kövi kérdésre) és azzal fog dolgozni maga a progi.

2017. ápr. 18. 21:08
 7/20 anonim ***** válasza:
LoL
2017. ápr. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

<form method="post" action="...">

.. <!-- vannak radio button-jaid: -->

.. <input type="radio" name="...">


.. <!-- mellé tárold el a kérdés sorszámát, amire a választ adták -->

.. <input type="hidden" name="QuestionID" value="<?php print $QuestionID; ?>">

</form>

2017. ápr. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Áhh köszi, müködik! Sokat segítettél! Ezzel a hidden inputtal meg nem találkoztam! Mar alakul, majdnem kész! Már csak annyi lenne, hogy hogyan tudom megszámolni, hogy hány kérdés volt már megválaszolva, abbol hány volt jo, és hány rossz?!
2017. ápr. 19. 19:11
 10/20 anonim ***** válasza:

Vigyázat, egyetemi szintű matek következik:

x = x + 1

2017. ápr. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!