Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ezt a feladatot hogyan kéne...

Ezt a feladatot hogyan kéne elkezdeni? Valaki segitene úgy, hogy nem magát a programot irja le hanem csak szimplán segitene a megértésében, hogy én is csináljak valamit?

Figyelt kérdés
1. Készítsen adatszerkezeti táblázatot és algoritmust (struktúra diagram vagy pszeudokód) az alábbi feladatokra: Generáljunk véletlenszerűen N db, M hosszúságú, angol nagybetűkből (ASCII kód: 65-90) álló sztringet és írjuk ki azt, hogy a generált karakterek hány százaléka magánhangzó! N (N<=10) és M (M<=5) értéke input adat. (2p) Írjuk ki azt, hogy hány darab olyan sztringet generáltunk, amelyben minden karakter egyforma és hány olyat, amelyben minden karakter különböző! (3p)

2017. aug. 27. 18:56
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
#29 Olyannak, akinek van érzéke hozzá. A programozás nem csak egy szakma, amit megtanulsz, ehhez kell affinitás. AKinek nincs affinitása, az akárhogy vergődhet, sosem jut egyről a kettőre, oda meg főleg nem, hogy valaki fizessen a munkájáért.
2017. aug. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 A kérdező kommentje:
es te szepen leszurted hogy nincs affinitasom hozza , ugy hogy meg csak most kezdtem el az alapokat nemreg , gratula
2017. aug. 28. 10:55
 33/43 anonim ***** válasza:
Köcsög itt mindenki, a kérdező is, a válaszolók is. :)
2017. aug. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 SimkoL ***** válasza:
Sajnos a Pascal kód is igencsak sok kivetnivalót tartalmaz :( 'ríttam' mikor megláttam.
2017. aug. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:

#34: Remélem a másodikat nézted, elsőből lemaradt egy Chr();

Egyébként mi a baj vele? Próbáltam legegyszerűbben leírni,

hogy kérdező lássa, mi a helyzet. És mivel verbálisabb

nyelv, mint a C, ezért könnyebb megérteni.

Nem biztos, hogy élből egy több dimenziós char tömb lett

volna a nyerő C-ben, már ha elmagyarázni akarod az elvét :)

2017. aug. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 SimkoL ***** válasza:

Az, hogy 'pofára' hogy néz ki egy dolog. Egy kis észosztás hozzá, ne vedd zokon: [link]

Az eljárásból le(ki)maradt a Randomize valamint az Str a Pascal egyik 'alap' eljárás neve ezért nem nagyon illik változónévként használni, még ha a fordító nem is szól érte. A Random(25) + 65 max. 89-ig megy el, tehát a 'Z' kimarad. Az X és Y mint változónév általában koordinátákhoz használatos, általános ciklusváltozókhoz i, j, n, k, v a 'bevett' szokás, de ezek csak szépséghibák.

A feladatról:

Mivel valószínű, hogy az elején nem nagyon meg a kezdőknek a dinamikus tömb és meg van adva a maximális méret is ezért nem kell erőltetni. Simán kell egy 10x5-ös karakter tömb és N, M hosszáig kell vizsgálni. A részfeladatokat sem kell 'kiszervezni' mert a függvények még gondolom pár oldallal arrább vannak a tankönyvben. Az elején nagyon primitív, fapados módszerekkel kell lerakni az alapokat.

2017. aug. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a választ :D
2017. aug. 28. 14:20
 38/43 sharkxxx ***** válasza:
100%
2017. aug. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 SimkoL ***** válasza:
Megírom neked C-ben ha azt jobban érted, de a Pascal valóban jobban hasonlít a pszeudokódra :) - nekem is ezerszer jobban megy -
2017. aug. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 A kérdező kommentje:
úgy látom már megirták, ezerhála :D C-vel kezdünk egyetemen aztán azért ennek álltam neki, meg már előre parázok minden szaron, aztán azért akartam megoldani ezt a vizsgapéldát
2017. aug. 28. 14:24
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!