Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen nyelven tanuljak...

Milyen nyelven tanuljak programozni?

Figyelt kérdés
Programozással szeretnék foglalkozni a jövőben, és nem tudom milyen nyelvvel kéne kezdenem. Pár nyelvet már kitanultam. Kitanult nyelvek: html, css, vbscript, batch (utóbbi kettőt nem tudom, hogy igazi nyelv-e).

2017. aug. 31. 12:16
 1/3 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem egyik sem programnyelv. Mivel akarsz foglalkozni? Ha webes dolgokkal, akkor Javascript és PHP. Más területen talán a C++ vagy C# a legjobb. A Ruby vagy a Python sem rossz választás. Androidos területen a Javát ajánlanám.
2017. aug. 31. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mért akarsz programozni? Ha az a válaszod, hogy sok pénzt akarsz keresni és munkát akarsz találni, akkor teljesen mindegy milyen nyelvet tanulsz, nem leszel kifejezetten jó programozó.


Ha valamit építeni akarsz vagy kifejezetten értekel egy technológia és azért akarsz programozó lenni, akkor tanulsz olyan nyelvet ami segít a célod elérésében.

Pl.: Ha weboldalt akarsz csinálni, kezd el a Javascriptet.

Ha mobil alakalmazást akarsz építeni akkor tanulj Javát, Swiftet vagy akár Kotlint.


Magyarul nem tudunk segíteni, ha nem írod le, hogy konkrétan mit szeretnél csinálni... Ha nincsenek elképzeléseid...

2017. aug. 31. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A "kitanultam egy nyelvet" nem azt jelenti, hogy elolvastál róla 2 könyvet, hanem hogy 3-5 évet dolgoztál vele. A html és a css nem programozási nyelv. A vbscript is csak hasonlít rá, de korlátozott, nem igazi programozási nyelv.

Kérdés, mit akarsz csinálni, mi a cél.

2017. aug. 31. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!