Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Alkalmazásfejlesztés?

Alkalmazásfejlesztés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Segítsèget szeretnèk kerni. Meg akarok tanulni, telefonra (android es iosre) alkalmazást programozni/fejleszteni. Az lenne a kèrdèsem,hogy milyen szoftvert töltsek le hozzá, továbbá, merre induljak el? (Ákar kódolás is szóba johe

Valszokat es segitseget elore is koszi.



2017. aug. 31. 22:14
 1/4 anonim ***** válasza:

iOS - Xcode

iOs + Android - [link]


Az Xcode kizárólag Mac OS alatt működik.


Ez az egyik legjobb iOS oktató videó sorozat: [link]

https://www.youtube.com/user/CodeWithChris

2017. aug. 31. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 tabaki ***** válasza:

"Akár kódolás is szóba jöhet".


Híjnye, azt azért ne hagyd, hogy ennyire elszaladjon veled a ló... A kezdés alapjainak minimuma már ingoványos terület, én be nem vállalnám semmi pénzért.

2017. szept. 1. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Egyetértek a kettessel, egyáltalán nem ajánlanám azt, hogy telefonra kezdj először fejlesztgetni. Halál szopás elsőre egy egyszerű desktop alkalmazáshoz képest (ami csak szimplán a számítógépeden van és lehetőleg nem használ internetet).
2017. szept. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
95%

Töltsd le az Android Studiot és kezd el a Kotlin nyelvet tanulni. A Kotlin sokkal egyszerűbb a Javanál Android fejlesztésre és pár Java problémát áthidal, szóval nem csoda, hogy a google nem rég bejelentette, hogy mostantól a Kotlin fejlesztést is támogatni fogja az Android Studio.


IOSben nem vagyok jártas, de ahogy előttem is mondták töltsd le az XCodeot és kezdj el Swiftet tanulni.


Ahogy előttem is írták a Xamarin is nagyon jó választás, de ahoz azt hiszem C# kell.


Igazából kezdőként teljesen mindegy, hogy milyen irányban indulsz el. Ha van apple laptopod vagy asztali géped, kezdj el a Switel szórakozni és IOSra fejleszteni.

Ha windowsos vagy kezd el az Android Studioval és mondjuk tanulj Kotlint, mert az a jövő Android téren, plusz valamivel egyszerűbb eső nyelv a Javánál.


Majd ha már valamennyire kitanultad bármelyik nyelvet körbe nézhetsz más alternatívák után is pl.: a Xamarin, meg van sok más is, de ahogy mondtam, nem az a szakterületem, ezért sokakkal több tanácsot nem tudok adni :D

2017. szept. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!