Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Visual Basic az alapoktól?

Visual Basic az alapoktól?

Figyelt kérdés

Kis segítség kellene. Érdekelne a Visual Basic, viszont egyedül nem tudom, hogy tudnék belevágni. Milyen könyvet tudnátok ajánlani, ami tényleg az alapoktól kezd és jó a nyelvezete is? (Gondolok arra, hogy még a totál hozzá nem értő is megérti.) Lehetőleg magyarul.

(Tudom elavult, fölösleges, de szeretném megismerni.)



2017. szept. 5. 20:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Tudod mit? Inkább C# ha .NET-ezni akarsz. Szerintem ha programnyelvet tanúlsz, érdemes olyat aminek haszna is van. :)
2017. szept. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha nem tudsz angolul, akkor neki se állj.
2017. szept. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem annyira nem elavult. Próbálj meg excel makrokat írni VBA-ban. Egyszerű és gyorsan lesz egy kis sikerélményed. Excelt szinte minden munkahelyen használnak, de felhasználók legnagyobb része még a függvényeket sem érti nemhogy a makrokat. Szóval ez egy jól hasznosítható gyakorlati tudás és nem kell hozzá nagyon penge programozónak lenned. Rengeteg példa és fórum is van a különböző feladatok megoldásához a neten.

például két perc google keresgéléssel :

[link]

[link]

[link]

2017. szept. 5. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 KulGery ***** válasza:

Noha sokan nem tartják valódi nyelvnek a Basic-t, mégis az első olyan nyelv, mely emberi nyelven szól, C-vel ellentétben mely Matekprofesszor nyelven beszél.


Míg c-ben ritkánvannak szkriptek, Addig Basicben beszél a Microsoft iroda programcsomagja, az Office. Tehát ha pl. automatizálni akarod a táblázatodat, vagy saját függvényt írni... Akkor a Basic tudással ezt kényelmesen megteheted.

Följebb írtak már példákat, nekem csak főiskolai tankönyveim vannak. Meg a google. Mivel tudok programozni, ezért nekem ezek elegendőek.

2017. szept. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Elfener99 válasza:
Itt egy google+ csoport, ami ezzel foglalkozik: [link]
2018. jún. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!