Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Miért tanácsolják el a kezdőke...

Miért tanácsolják el a kezdőket a C++ programozási nyelvtől?

Figyelt kérdés

#include <iostream>


using namespace std;


int main(){

setlocale(LC_ALL, "hun");

string valasz;

cout<<"Hali!Kb 2 honapja internetről tanulom a C++ programozási nyelvet és nagyon élvezem magát a tanulást is vagy amikor jön egy új dolog ami nehezebb és agyalni kell rajta mi miért van..tehát úgy az egészet.Az lenne a kérdésem hogy miért tanácsolják el azokat az embereket a C++-tol akiknek ez lenne az első nyelvuk?"<<endl;

cout<<"Illetve lenne itt még egy kérdés."<<endl;

cout<<"Ez a nyelv mennyire keresett a programozoi szakmában gondolok itt a játék, weblap vagy más egyéb szoftver fejlesztés terén? Illetve ha kitanulnám (nyilván nem 'házilag' hanem egyetemen mennyire lenne keresett munka?)"<<endl;

getline(cin, valasz);

cout<<"UI: előre is köszönöm a válaszokat és ez a program formájában megírt kérdés gyakorlás illetve a vicc kedvéért készult!:)"<<endl;



return 0;

}



2017. szept. 8. 15:49
 1/6 anonim ***** válasza:

Azon kevés dolgok egyike, amit ha házilag tanulsz ki, senkit sem érdekel, ugyanúgy felvesznek jó fizetésért dolgozni.


Régebben sok nyelv alapult a C-n, viszont nem túl könnyű. Közelebb áll a gépi kódhoz. Gondolom ezért intenek óvva. Szerintem nyugodtan kezdd el, haladj vele. Amikor pedig elindulsz egy irányba, ami jobban érdekel, akkor rátérhetsz a specifikus nyelvre. A logikája számít egy programnyelvnek, ha már ismersz egyet, jóval könnyebben tudsz újat tanulni.

2017. szept. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert a C++ nem kezdőbarát. Nem fogja a kezed, nem mutat rá potenciális hibaforrásokra, illetve a szintaxisa is néha zavaros tud lenni. Szemben az olyan nyelvekkel, mint pl a Pascal, ami kifejezetten oktatónyelvnek tekinthető, vagy a Python, ami alapvetően elég egyszerű és letisztult nyelv, a C++-al picit nehezebb bánni. Egy tanulónyelvnél fontos szempont, hogy menynire kell megdolgozni a sikerélményért. A C++ esetében szerintem félmillió hibába botlik bele az illető, mire sikerül egy egyszerű beolvasás kiíratást emgcsinálnia. És ez ronthatja a motivációt. Ami végső soron véget vethet a tanulásnak. Persze, ha túljut az ember az alapokon, és a nyelv fundamentális elemeit már rutinosan kezeli, akkor már nagyon is alkalmas nyelv, mivel rengeteg programozási apradigmával lehet általa megismerkedni, az egyik legbővebb nyelv ilyen szempontból. Csak az első lépések sokaknak elvehetika ekdvét.
2017. szept. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"Az lenne a kérdésem hogy miért tanácsolják el azokat az embereket a C++-tol akiknek ez lenne az első nyelvuk?"

Azért, mert aki általában programozni kezd tanulni - gyakran fiatal korban kezdi ezt - annak motiváció kell. Ha túl sok akadályt gördítesz elé, akkor elveszíti a kedvét.


Egyébként is a C++ "ereje" az objektumorientáltságban "rejlik" - azt meg ráér később is elsajátítani.


Ezért szoktak Pythonnal Pascallal - vagy gyerekeknél Logo, Scratch esetleg Lego Mindstorms nyelvekkel - kezdeni.


Persze vannak, akik C++-al is elboldogulnak, bár ezek száma kisebb.


"Ez a nyelv mennyire keresett a programozoi szakmában gondolok itt a játék, weblap vagy más egyéb szoftver fejlesztés terén?"

Keresett ( [link] ), bár inkább asztali alkalmazásokat, játékokat írnak benne. Webre ott a Javascript, PHP, APS, JSP, mobilra ott a Java, a Swift, a C#.

2017. szept. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ez a különbség.Nekem igazából nem kell motiváció ugyanis élvezem.Olyan ez mint egy fajta hobbi.Egyébként 16 éves vagyok és pont ezért kérdeztem hogy mennyire keresett gimi után lehet ilyesmi helyre mennék tanulni.

Köszönöm szépen egyébként a válaszokat.

2017. szept. 8. 16:31
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem egyszerűen csak túl sok eszközt ad a kezedbe.
2017. szept. 8. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Túl nagy a syntax egy kezdőnek és emiatt nem a fontos dolgokra figyel tanulás közben.

[link]


Pl.: Az az oldal amit belinkeltem nagyon gyerekesnek tűnhet, de sok alapra megtanít ha végig csinálod a feladatokat. A legelején nem az a fontos, hogy valamilyen nyelvet megtanulj, hanem, hogy az alap koncepciókat ismerd és majd ha igazi programozási nyelvet tanulsz egyből hasznosítani tudd a tudásod.

2017. szept. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!