Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Többet ér egy külföldi SE...

Többet ér egy külföldi SE diploma?

Figyelt kérdés

Egyetemeket nézegetem és elgondolkoztam, hogy többet ér-e egy külföldi SE (software engineering) bachelor's degree, mint mondjuk egy BME-s.


Ha külföldre mennék egyetemre akkor egyértelmű lenne, hogy nagyon jól beszélem az angolt (már most van egy C1 nyelvviszgám) és valamilyen szinten nyitotabb személyiségnek tünnék, hogy ki mertem menni külföldre és túl éltem. Tudom ez kicsit furcsa érv, de sok embert ismerek aki fél egyedül egyik városból a másikba elmenni...


Plus sokkal menőbben hangzik és biztosan jól érezném magamat.


A kérdés egyszerűsége miatt feltételezzük, hogy ugyan azzal a tudással végzek Magyarországon és külföldön is. Bármi előnyt jelenteni a munka keresésben Magyarországon egy külföldi diploma?



2017. szept. 9. 20:47
 1/5 anonim ***** válasza:
24%
Ha itthon akarsz elhelyezkedni akkor jó a magyar diploma is. Akkor érdemes külföldön végezni ha a tengerentúlon képzeled el a jövődet mert a legtöbb helyen nem ismerik el a magyar diplomát.
2017. szept. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Azt még nem tudom, hogy hol akarod dolgozni és tudom, hogy az USAban vagy akár pár nyugat európai országban is előnyöm lenne, csak kíváncsi vagyok, hogy Magyarországon jelentene akármit is?

Bárkit érdekelne-e?

Vagy akár hátrányt? (amit nehezen tudok elképzelni, de azért raktam ki a kérdést, hogy mások véleményét meghallgassam.)

2017. szept. 9. 21:04
 3/5 anonim ***** válasza:

Annyiból jobb itthon, hogy:


Feltételezik rólad, hogy jobban elboldogulsz külföldön, mint aki utoljára kisgyermekként járt egy mára már nem létező országban.


Feltételezik rólad, hogy kiválóan (felsőfok közeli) szinten beszélsz angolul, szemben azzal, aki napi negyedórát beszélt hülyeségeket egy szólista felhasználásával.

2017. szept. 10. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A felsőfok nem "kiválló". A C1 egy meglepően alacson szint amit bárki megtud ugrani. Nekem 16 évesen sikerült.
2017. szept. 10. 09:20
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ezen a téren az iskola másodlagos. Az fog számítani, hogy a suli alatt mennyi gyakornoki melót vállaltál, illetve, hogy mennyi saját projektet toltál le. A papír szerintem senkit sem érdekel.
2017. szept. 10. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!