Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Melyik program nyelvvel...

Melyik program nyelvvel milyen feladatokat lehet/szokás ellátni?

Figyelt kérdés
Jelenleg mechatronikai technikus a végzettségem itt csak plc programozás volt ami elméletileg C hez hasonló kicsit, de sajnos ezzel a végzettséggel PLC programozói állás közelébe se jutottam pedig szerintem lenne bennem lehetőség ezen a téren és egy fontos szempont, hogy szeretem is. Van rá esély ha kitanulok valamilyen más programozási nyelvet amire nagyobb a kereslet 1-2 év alatt vmi alsó junior pozicíóba betudok kerülni?
2017. szept. 13. 15:53
 1/2 anonim ***** válasza:

Röviden: van lehetőséged de hogy 2 év múlva mi lesz a trendi, arról senki se tud nyilatkozni. Jó eséllyel a java, c#, c++ fog futni. Emellett azonban sok mast is kellhet tudni. Ha például java fut egy webszerver alatt akkor a html, css, javascript is kellhet. A C sem rossz irány szerintem de ahhoz sajna nem értek.


Ami a fő kerdest illeti nehez valaszolni mert pythonban is van webszerver és ablakos alkalmazás is. A C elég multifunkcionális. Php , asp , html, js webes nyelvek bar vannak elvileg html5-ös alkalmazadok is telefonra...

2017. szept. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

C-vel többnyire olyan dolgokat írnak, mint operációs rendszer, meghajtóprogramok, beágyazott rendszerek.

C++, Java, C# általános célúak, alkalmazások számára, de játékokat inkább C++-ban írnak.

A JavaScript, PHP webes, ha érdekel a web, akkor a HTML-hez kapcsolódva tanulhatod.

Szkript nyelveken általában automatizált feladatokat, szkripteket írnak. De szkriptelhetők programok is, például játékoknál gyakori, hogy Luában lehet szkriptelni.

Az SQL és különböző változatai adatbázisok kezelésére valók. Igaz, hogy egyes szabványok lehetővé teszik általános célú programok írását is, de ezek nem ngyn vannak mevalósítva, és nem is keresik ezeket a funkciókat.

Pénzintézetekbe becsontosodott a COBOL. Pénzügyi programokat készítenek vele.

Ahol fontos a biztonság, ott Adát használnak, habár vannak tudományos pontosságú eszközök is, speciális nyelvvel, amit tovább lehet fordítani Adára.

Komolyabb mesterséges intelligenciára különböző Lisp nyelvjárásokat használnak, például Common Lisp vagy Scheme.

Tudományos célokra több nyelvet használnak, még ott van a Fortran, de már jelentősebb az R, a Matlab, és más nyelvek.

Kutatási célokra mindenféle nyelvet használnak.

2017. szept. 13. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!