Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A programozók mérnököknek...

A programozók mérnököknek számítanak?

Figyelt kérdés

Magyarországon nincs benne a munka megnevésében, talán a mérnökinformatikusban, de az nem feltétlenűl programozó....


Mindegy .... Az interneten sokan vitáznak, hogy a programozókat mérnöknek lehet-e tekinteni. Kíváncsi vagyok a ti véleményetekre. Unatkozok, amúgy már minden lehetséges ellen és mellete érvelő véleményt megfolamaztak a neten.


(Software engineer -> engineer)



2017. szept. 25. 21:45
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
12%
Én nem tartom mérnöknek a programozót. Érvet nem írok szóval fejben csak illessz ide egy tetszőleges, neten már megfogalmazott ellenérvet.
2017. szept. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
16%
A programozok nem szamitanak mernoknek ;). Nem tudom honnan veszed ezt az infot. Mitol lennenek mernokok ?
2017. szept. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez egy teljesen tipikus mérnöki tevékenység.
2017. szept. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

At its core engineering is basically optimisation. Can I create the best possible part to solve some problem. Whether the part is a mechanical joint or a software procedure doesn't really matter. While the approaches may vary it generally comes down to: Solve problem X minimising A, B, C subject to constraints P, Q, Z, so yes, software engineers are unequivocally engineers.

Software engineers are a subset of programmers (which is a pretty confusing title). So in answer to your question: Yes software engineering really is engineering, unless you use some very weird definition of 'engineer'. but No not all programmers are engineers.



pl.: ez egy jó érv...

2017. szept. 25. 22:04
 5/20 anonim ***** válasza:
88%

"Software engineers are a subset of programmers"

Az oké de te a kérdésed az, hogy minden programozó tekinthető-e mérnöknek.

Tehát amit beillesztettél valójában ellenérv, mert azt taglalja hogy a programozóknak maximum csak egy alcsoportja tekinthető mérnöknek.

2017. szept. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
0%
Bátyám asszem valami villamosmérnöki karon/ villanykar tanult programozónak, ilyen szoftverfejlesztő -cuccnak. Nem is értettem, miért van benne, hogy mérnök; nekem az a mérnök, aki házat épít, és vonalzóval méricskél, hogy akkor hány méter után kell odarakni az elválasztó falat, és mennyi tégla kell. Vagy még az is lehet mérnök, aki közlekedési eszközöket tervez meg. De szerintem ez ennyi, hogy mire mondják, meg mire aggatják még rá a modern kor vívmányaként, hogy az mérnök, az már nekem nem számít. Nekem a mérnök az az, aki valamit tervez; de mondjuk pl kertészmérnök sem létezik a számomra. Az sima kertész, minek kell oda, hogy mérnök? Persze, ő is méricskélhet vonalzóval, hogy hány centire legyen egymástól a két sor borsó, vagy két sor tulipán, de szerintem az csak sima kertész, simán kertész megnevezéssel illetném. Minek oda, hogy mérnök? Nem kell túlbonyolítani. Meg nemtom, valahol hallottam ilyet, hogy a takarítóra , hogy higiéniai menedzser- asszisztens. Na de minek kell mindent átnevezgetni. Nem szégyen az, takarítással foglalkozott, takarítással kereste a kenyerét, ozt kész; nincs ezen semmi szégyellnivaló. Amúgy, felteszem, ez már egy ilyen kiforgatott poén, hogy érzékeltesse, hogy a többi milyen szürreális elnevezés, megnevezés. Szal ez meg már ilyen geg-vagy mi. Mindent jobban hangzóra akarnak átalakítani, ha odafigyel ezekre az ember, akkor kicsit zavaró is. Szóval amúgy szerintem szubjektív, hogy ki melyiket fogadja el, vagy mittudomén; szóval az én számomra csak a tervezők a mérnökök. Most gondolkodom, hogy elektromos szerkezetek korszerűsítésénééél... Hát, még azt is beletehetjük a mérnök kategóriába, de egy programozó az már nekem nem mérnök, tökre kívül esik ezeken énnekem. Virtuális térben animál valamit, aminek amúgy vannak méretei, de főleg begépel egy csomó mindent énszerintem, tehát az nem mérnökség, nem vonalzóval építmények kivitelezésén ügyködik, énnekem a sorban az utolsók között jutna eszembe, hogy egy programozó valamit méricskél. Nekem ilyenből az van a szemem előtt, hogy ül egy monitor előtt , és ilyen kódokat gépel be, amik majd előhívják a programot, ha leokézza, vagy valami.
2017. szept. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
#6 - Az általad mérnöknek tartott személyek se nagyon babrálnak ma már vonalzóval, ellenben nagyon sokat pötyögnek számítógépen, ahogy a programozók is. Másrészt a programozónak is elég sokat kell terveznie. Tehát ilyen tekintetben a te nézeted szerint is mérnöknek minősül. A te véleményed inkább hasonlít egy sztereotípiára, ahol a mérnök nagyjából az építőmérnökkel egyenlő. Ez kb. olyan mint amikor valakinek a doktorról az orvos jut eszébe.
2017. szept. 25. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
77%

Szép, veretes nagy-nagy s.gg-arcok válaszolgatnak itt, nem mondom. :)))


A programozó, az mérnök.

Szoftver-mérnök, ugyanis, egy házhoz, egy hídhoz, vagy egy hálózathoz hasonlóan a szoftvereket is először meg kell tervezni és utána kivitelezni, ez a tervezés pedig a szoftver-mérnökök dolga.

2017. szept. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
21%

És a tervezés után ki fogja kivitelezni, mi?

A többi szoftver-mérnők?

2017. szept. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Szerintem nem minden programozó mérnök. Valamilyen szinten a Frontendesek is programozók, mert már egyre többen hasznának php-t vagy javascriptet, meg ha általánosítani akarunk a programozók nagy része nem is használ igazán magas matematikát, de sokan igen.


Amúgy maga a programozás, ha a program tervezést nem vesszük figyelembe, nem egy segédmunkás képességeire kitalált dolog... Problémák megoldása, rendszerek optimalizálása, hibakeresés stb... nem hiszem, hogy ezek olyan barbár dolgok, hogy nem lehetne mérnkönek hívni a szakmában dolgozók legalább felét.

2017. szept. 25. 23:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!