Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C++ programozási probléma?

C++ programozási probléma?

Figyelt kérdés
ELTE IK-s tanuló vagyok, ez a z első beadandóm és szerintem még nem is tanítottak annyit amivel ezt a beadandót megtudnám csinálni... itt a feladat, segítsetek légyszíves!Feladat:(onedrive): [link]

2017. okt. 1. 14:06
1 2
 1/11 SimkoL ***** válasza:
Csak egy picit kezdj bele, utána segítünk.
2017. okt. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Kezd bele. Meg kell érte küzdeni, mert akkor fogsz fejlődni.


(Neked kell megtanulni programozni, nem az egyetem fog "megtanítani", ebben más a középiskola és a felsőoktatás. Gyakorolj.)

2017. okt. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, eléggé hihetetlen, hogy nem tanították az alapokat. Ha már IK-ra jársz, elvárható, hogy az alapokat - ha más nyelven is - már ismered.


Helyetted nem fogjuk megcsinálni a feladatot.

Írd le hogy hogyan csinálnád meg, hol akadtál el:

- a napok és a fagyos napok számát és az adott nap hőmérsékletét tároló változók deklarálásánál?

- a napok számának bekérésénél (cout a bevitelre felszólító üzenethez, cin az adatok bekéréséhez)

- az adott nap (for ciklus) hőmérsékletének bekérésénél (cout a felszólításhoz, cin a bekéréshez)?

- annak eldöntésénél (if) hogy az adott nap fagyos-e (homerseklet < 0)?

- a fagyos napok számának növelésénél (fagyosnapok = fagyosnapok + 1; vagy fagyosnapok += 1; vagy fagyosnapok++;)?

- a fagyos napok számának kiírásánál (cout)?

2017. okt. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
20 ezer forint.
2017. okt. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Legyen inkább 20 ezer, hiszen tudom, hogy hazudsz, hogy nem tanították, hiszen én is ott végeztem.
2017. okt. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
*25
2017. okt. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Nem azért, de egy ciklus és egy elágazás (kiválogatás) eléggé az alapnak az alapja. ( [link]
2017. okt. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Már megvan!
2017. okt. 1. 16:05
 9/11 A kérdező kommentje:
De amúgy igaz, tényleg nem az volt hogy még nem tanították, hanem hogy még nem értettem a ciklus működését!
2017. okt. 1. 16:05
 10/11 anonim válasza:

1 #include <iostream>

2

3 int main() {

4 int days;

5 std::cin >> days;

6 int db = 0;

7 for(int i = 0; i < days; ++i) {

8 int temp;

9 std::cin >> temp;

10 if(temp < 0) ++db;

11 }

12 std::cout << db;

13 return 0;

14 }

2017. okt. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!