Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programozáshoz kell egyetem...

Programozáshoz kell egyetem vagy elég okj?

Figyelt kérdés

Értem ezalatt mondjuk javascripter , c# vagy c++ szakmás állásokat. Elvárt az egyetemi végzettség?

Vagy okjs szakmával is el lehet benne helyezkedni?



2017. okt. 2. 22:37
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Egy kicsi 5 fős cégnél teljesen más jellegű munkát végeznek mint egy multinál.
2017. okt. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
sajnos a diploma ahhoz kell hogy átléphesd egy nagyobb cégnél a HR-es küszöbét, a szükséges "rossz"...
2017. okt. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
A kisebb cégekhez érdemes elmenni? Megfizetnek ottis?
2017. okt. 4. 14:40
 14/18 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező ... Az egyetem nem hülyeség. Nem azért találták ki, hogy baromságokat tanítsanak neked sok pénzért 4 éven át. Sok hasznos dologra megtanítanak. Nem ... jól programozni nem tanítanak meg, viszont rengeteg dologról fogsz tanulni, aminek a létezéséről sem feltétlenűl tudnál, ha magadtól tanulnál vagy egy OKJs kézpésre mennél.


Sok programozónak nincs feltétlenűl szüksége erre, mert javascriptel webfejlesztőnek elmenni nem olyan nehéz, mint machine learninget csinálni egy nagy cégnél .... vagy akár csak egy banki rendszeren dolgozni.


Lehet, hogy neked nem kell az egyetem, de senkinek sem árt. Sokkal több lehetőséged lesz később.

2017. okt. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Anyagi hátterem nem engedi hogy egyetemre menjek. Szeretnék nagy cégnél programozni, de akkor igy nem lesz rá lehetőségem.
2017. okt. 4. 15:43
 16/18 anonim ***** válasza:

Ha jók az eredményeid akkor megtudod engedni magadnak. Ha eddig lusta voltál és nem csináltad meg normálisan az érettségit akkor elhiszem. Amúgy sok embert ismertem akik "nem engedhették meg maguknak az egyetemet". Ők munkát válaltak mielőtt elkezdődött az egyetem (bolti eladó meg ilyen alap dolgokat) és ahogy tudtak még egyetem alatt egy junior pozíciót megszereztek.


Amúgy a diplomát később is megszerezheted.

2017. okt. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
És ha senior fejlesztő akarok lenni? Amihez kell több éves tapasztalat. Oda is kötelező a diploma?
2017. okt. 4. 20:23
 18/18 anonim válasza:
Mekem az Accenture HR-ese mondta, hogy már 4 éve nem nézik a papírokat. Olvass utána a cégnek.
2018. márc. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!