Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Akadt pár kérdésem a programoz...

Akadt pár kérdésem a programozással kapcsolatban. Felvilágosítana valaki? Részletezve lent.

Figyelt kérdés
Szóval, először is nagyon meghálálnám, ha valaki idejét nem sajnálva érthető módon egy nem hülye, de ilyen szinten hozzá nem értő embernek elmagyarázná hogyan is megy ez. Leginkább az a része érdekelne hogyan is kell elindulni ezen a pályán, ha nem hobbi szinten művelném milyen alap követlemények kellenek. Hogy is épül fel, mert gondolom nem kapásból programnyelveket tanul az ember. Egyébként egy gyermekkori álmom a programozás, nagyon szeretek a számítógépekkel ilyen-olyan oldalról is foglalkozni. Sajnos röviden szólva családi okok miatt már az 5. évemet pazarlom el mivel nem engedtek távolabbra ahol lett volna lehetőségem tanulni rendesen ezt. Most épp pénzügy-számviteli ügyintézői szakot fogok szerezni és sajna (bár nem rossz álláslehetőség) úgy néz ki mérlegképes könyvelőre fogok tovább menni még. Amim eddig van (kicsit lassú voltam és elbénáztam ezért): 3-as középszintű informatika érettségim és 2-es matek...

2017. okt. 7. 00:10
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ja, a matekot nem a tempóm miatt rontottam el, egyszerűen nem ment :/
2017. okt. 7. 00:12
 2/11 anonim ***** válasza:
72%

Ügye programozáshoz: matek az kell, és az angol is(meg valahonnét szerezni egy jó programozos könyvet). A programozást esetleg az algoritmusokkal is kezdhetnéd.

Aztán ha érted már jól, akkor pedig valami nyelvet elkezdesz szempontok: [link]

2017. okt. 7. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
38%

Matek akkor kell a programozáshoz, ha kifejezetten matekos programokat írsz, statisztikát számolsz, valószínűséget, stb. Egyébként elég a négy alapművelet.

Ami mindenképp kell és ami nélkül lehetetlen elindulni, az az angol. Legalább olyan szinten, hogy olvasni tudj és írásban kérdezni.

Utána el kell dönteni, hogy milyen irányban akarsz menni. Általános programozó már rég nincs, mert akkora a téma, hogy egy ember nem tud mindent megtanulni. Lehetsz webfejlesztő, backend developer, adatbázis szakértő, beágyazott programozó, stb. Ezer féle variáció van. Amikor ezt kitaláltad, akkor meg kell nézni, hogy melyik nyelv a legjobb hozzá és azt elkezdeni tanulni.

2017. okt. 7. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
78%
Tud valaki nekem olyan embert mondani, aki 2-es volt matekból, és <tényleg> jó algoritmusokat tud írni?
2017. okt. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
64%

Aki gyenge volt matekból az sosem lesz jó programozó.

Programozó lehet, még akár sikeres is, de igazán jó (akit mondjuk a szakma is elismer) sosem.

2017. okt. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%

"Programozó lehet, még akár sikeres is"


Ennyi. Miért kellene mindenkinek Bjarne Stroustrupnak lenni? Tízezer programozóból van egy, aki ismertségre tesz szert, mert mondjuk penge matekból. Ettől még a többiek életének is van értelme. És hülyeség elvenni valaki kedvét azzal, hogy "ha nem megy a matek, bele se kezdj", mert ez nem igaz.

2017. okt. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
76%

Nem a "celeb" programozóról beszéltem, nem tudom hogy jött ez ide.

És azért kell elvenni, mert elképesztően felhígult ez a szakma. A legtöbb programozó egy kontár barom, akinek soha nem szabadott volna billentyűzethez nyúlnia.

Amikor elkezdtem a szakmában dolgozni el nem tudtam volna képzelni, hogy ennyire ritka és örömteli lesz, ha véletlenül olyan programozóval tudok együtt dolgozni, aki nem komplett dilettáns a témában és nem teljesen igénytelen a munkájára.

Olyan API-kal, keretrendszerekkel, alkalmazásokkal kellett dolgoznom, hogy nem hittem el, hogy ilyen szemét munkát képes valaki kiadni a keze közül. És ezek nagyrészt megbecsült, jól fizetett, akár vezető programozók voltak.

Ezért kell elvenni a kedvét annak, akinek semmi keresnivalója ebben a szakmában.

2017. okt. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt persze elismerem, hogy ez nem vág 100%-osan egybe a matek tanulmányokkal, de valamit azért erősen sejtet.
2017. okt. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
#8 Nyugi, a kedvemet meg az érdeklődésemet nem tudnád elvenni sehogy sem, előbb-utóbb úgy is bele fogok kezdeni mert érdekel a dolog szóval az kilőve. A többiek válaszát köszönöm :)
2017. okt. 7. 14:25
 10/11 A kérdező kommentje:

Ja, meg elég fura lenne, hogy látatlanban te már tudod, hogy nekem ebben a szakmában semmi keresni valóm, na mind1. Erre nem pazarlok több időt.

Ha jól értelmezem a képet akkor a phyton jó kezdésnek és azzal kéne kezdenem persze miután jobban bele megyek a témába, azaz algoritmusokkal kezdek. Viszont én már ilyet csináltam mivel nekem előrehozottan lett meg az informatika érettségim és emelt órákon már HTML-t is tanultunk meg algoritmusokat is. Igaz, szövegesen, de megvan miről van szó. Nem volt követelmény, a tanárunk csak bevezetett minket ebbe is mert úgy gondolta érdekes lehet a számunkra. Könyvet kéne akkor szereznem ami erről szól. Online formában keresek egyet mert nekem úgy volna a legkézenfekvőbb.

2017. okt. 7. 14:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!