Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » El lehet végezni egy informati...

El lehet végezni egy informatikus szakot (gazdinfó/proginfó) előzetes programozás tudás nélkül?

Figyelt kérdés
Vagy szerintetek mit kellene előre tanulni?
2017. okt. 12. 15:23
 1/8 anonim ***** válasza:
53%
El lehet.
2017. okt. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
34%

szerintem el lehet, de ez olyan, hogy...

honnan tudod, hogy érted a programozást, ha nem próbáltad még? Mármint bármiféle alap nyelven.

Mert lehet kipróbálod és úgy vagy vele, hogy inkább a halál.


Persze nem azon van a hangsúly, de azért meg kell csinálni.

2017. okt. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
35%

Ellehet, viszont nem annyira ajánlott. Mindenképp érdemes előtte belenézni a programozásba, hogy egyáltalán tetszik-e. Ha igen, akkor önerőből minél magasabb szinten megtanulni egy nyelvet, ezzel azért megkönnyíted későbbiekben a helyzeted (+ha szereti az ember csinálni nem kínszenvedés tanulni), de persze kellő önszorgalommal előzetes tudás nélkül is el lehet végezni. Két dolog fontos: ne ott derüljön ki, hogy utálod és legyen önszorgalmad :)

Első nyelvnek én a c / c++ -t ajánlom, legalábbis mi ezekkel kezdtünk egyetemen. Kezdésnek szerintem teljesen jó akár mind2, bár lehet nem mindenki ért ezzel egyet :) Én azt mondom, ha már előre tanulsz, akkor legalább egy "hasznos" nyelvet válassz + olyat, amit jó eséllyel tanulni fogtok (kérdezz meg egy olyat, aki odajár) //szerény véleményem szerint alapszinten könnyebb a c++, könnyebb ezen keresztül megérteni a dolgokat


Egyébként még előzetesen a matek/angoltudásod is próbáld minél magasabb szintre emelni, jól fog jönni :D

2017. okt. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

nekem semmi közöm nem volt az informatikához, mégis elkezdtem a proginfót. a 3. évemet kezdtem most ősszel és eddig sínen vagyok, voltak persze problémát, rá kellett állni a dologra.


viszont nekem a matek nagyon jól ment/megy, az nem sok energiát vett el, így jobban tudtam a képzés informatikai részeire koncentrálni


másoknál meg fordítva van, a matek gyenge, a programozás jó, viszont akik olyanok, hogy mindkettőben gyengék, azok nagyon szenvednek azt vettem észre

2017. okt. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen, de elég nehezen. Tanulj matematikát, akkor legalább azzal kevesebbet fogsz szenvedni.
2017. okt. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Dehogy lesz nehéz nekik... a hallgatók jelentős része előtte nem programozott, az alapoktól kezdenek.


Ráadásul én még nem láttam olyan embert, aki infós szakon a programozáson vérzett volna el és nem az orrba-szájba matekon.

2017. okt. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Matekkal valószínűleg nem lesz gond.


Köszönöm a válaszokat.

2017. okt. 12. 19:45
 8/8 anonim ***** válasza:
Nállunk van olyan aki már fél állásban programozóként dolgozik és olyan is aki még soha sem programozott... Persze, hogy meg lehet.
2017. okt. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!