Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan tudnám a nyomtató...

Hogyan tudnám a nyomtató lapját progrmaozni?

Figyelt kérdés
Van egy régi Lexmark z517-es nyomtatóm amit nem használok. Driver nincs hozzá. Van rá valamilyen mod hogy gépre kötve tudjam programozni az alaplapját vagyis gépröl vezérelni a motorjait vagy hasonló? Nem nyomtatás céljából hanem csak úgy müködtetni mert nem kell már nyomtatóként. És ha igen hogy miylen nyelven lehetséges?

2017. okt. 21. 14:18
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

"mert windows 10-et használok"

Ezt a topiknyitó kérdésedben nem említetted, így a "Driver nincs hozzá." kijelentésed nem teljesen fedi a valóságot.


De igaz, sajnos a Windows 10 nem támogatott:

[link]


"Van rá valamilyen mod hogy gépre kötve tudjam programozni az alaplapját vagyis gépröl vezérelni a motorjait vagy hasonló?"

Ehhez szükséged lesz valamilyen speciális (nem a PC-knél elterjedt RS-232) soros portokat kezelni képes interfészre - alkalmasint mikrokontrollerre:

[link]

2017. okt. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

A kérdezőnek:


Nézd. Nyilvánvaló, hogy a nyomtatódat dot/inch szinten képes megvezérelni egy program, így az is biztos, hogy te ezt programon kívül is képes vagy megtenni.

Ehhez nem kell semmiféle hülyeség, más port, egyebek, csak a nyomtatód által használt port (parallel vagy usb, gondolom én).


Én nagyon régen kaptam egy totál "elfajzott" tintás nyomtatót, amiről nem tudtam semmit.

Úgy vezéreltem meg, hogy a portra kiírtam minden létező karaktert és figyeltem, hogy reagál a nyomtató. Amikor sort emelt, vagy lapot dobott, netán nyomtatott valamit, akkor azt feljegyeztem. Így a végén szert tettem a nyomtató vezérlő szekvenciáira.


Sok volt a munka vele, de megérte, mert olyan nyomtató volt, amibe sima tintát is bele lehetett tölteni. Akkoriban viszont a nyomtatópatronok igen drágák voltak.

Amúgy egy haverom vállalkozásához kellett, ő cimkéket nyomtatott vele, nagy darabszámban.


Javaslom, próbálkozz te is valahogy így. Egyébként, neked könnyebb a dolgod, mert a mostani nyomtatók már mind szabványosak, van GDI-jük aminek a leírását a netről le tudod tölteni.

2017. okt. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!