Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A java programozó mivel...

A java programozó mivel foglalkozik?

Figyelt kérdés
Mármint ugye programozik, de mi a lényege? Úgymond miben használják?

2017. nov. 1. 16:17
 1/10 tabaki ***** válasza:
53%
Miféle „lényege”? Bármire használható, amikor nem kell közvetlenül a hardvert babrálni. Némi ügyeskedéssel talán akkor is.
2017. nov. 1. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Huh, gondoltam hogy rosszul fogalmaztam meg. Mármint, ilyen dolgok készítésénél használják mint például egy játék?
2017. nov. 1. 16:54
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én pl egy brit honlap backendjenek a fejlesztésén veszek részt. Kb arról szol hogy ott a user tud online biztosítást meg egyeb szolgaltatasokat "venni". Előtte a hotels.com egy részén dolgoztam. Javaban gyakori hogy főleg nagy cégek webszolgaltatasait kell fejleszteni.
2017. nov. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 tabaki ***** válasza:

Persze, arra is jó, de játéka válogatja. A játékokban általában fontos a sebesség, a java pedig lassú nyelv. Szóval, azért nem az igazi, de nem is példátlan a használata:

[link]

2017. nov. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 tabaki ***** válasza:
Bocs, még #2-re válaszoltam.
2017. nov. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"A játékokban általában fontos a sebesség, a java pedig lassú nyelv."


LOL


Androidos játékok jellemzően java fejlesztések.


A kérdezőnek:

Javaban nagyon sok dolgot fejlesztenek, mivel platform-független, tehát nem kell megírni 20 féle processzorra, elég csak egyszer, ez pedig lerövidíti a fejlesztési időt, ami piaci verseny szempontból élet-halál kérdése.


Java lehet ügyviteli program, játék, de akár speciális alkalmazás is.

Egyetlen hátránya van, hogy a vason nem fut önmagában, igényli a futtató környezet jelenlétét.

2017. nov. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
91%

Bocs, hogy ide pofátlankodom, mint C# fejlesztő.


Én a munkám során az egyik világszintű gyorsétteremlánc étterem- és rendeléskezelő szoftverét fejlesztem. Egészen pontosan én a bugfix csapat tagja vagyok. Az egész rendszer egy nagy backend (azaz nincs "látható" oldala az átlagember számára), aminek más gyártók (akik ehhez mobilalkalmazást fejlesztenek, vagy a pénztárgépen futó szoftvert készítik) csinálnak frontendet.


Egy átlagos napom úgy kezdődik, hogy reggel munkába menet során megveszem magamnak a kis reggelimet, majd főzök egy finom barackteát bent a cégnél. Reggeli közben átböngészem a híreket, a céges levelezést, majd 9 órától van egy stand-up meetingünk, ahol mindenki beszámol, hogy mit csinált tegnap, mi lesz ma, illetve van-e bármi probléma, ami akadályozza a haladásban. Aztán elkezdődik a munka. 10:30-kor szétnézünk a közeli éttermekbe, hogy hol lesz jó ebéd, majd 11:15-kor 12:15-ig elmegyünk kajálni. majd úgy 16:30 körül lelépek (7:30-7:40 között szoktam beérni).

2017. nov. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
#7: Respect :D.
2017. nov. 1. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
# 7 backendteát olvastam
2017. nov. 2. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én is
2017. nov. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!