Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Oktató videókból vagy könyvből...

Oktató videókból vagy könyvből érdemes C++-t tanulni?

Figyelt kérdés
Egyetemista lettem, van programozás órám, és hát elég nehéz és gyors. Szeretnék önállóan tanulni, de nem tudom, hogy miből tanuljak.

2017. okt. 26. 21:11
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

Lényeg, hogy magadtól gyakorolj.


Ne csak bámuld a videót/könyvet, hanem magad pötyögd be a kódot, fordítsd, hiba esetén értelmezd a hibaüzenetet, nem megfelelő működés esetén pedig tanuld meg megkeresni a hiba okát.


Illetve ne csak az órán feladott kötelező feladatokat oldd meg, hanem találj ki/keress hasonlóakat.

2017. okt. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
49%

https://www.youtube.com/watch?v=mUQZ1qmKlLY


Kezdésnek mondjuk ez? Ez legalább megtanít arra, hogy miket kell megtanulnod :) Majd minden témára rá tudsz keresni magatól. Persze nem elég egy könyvet elolvasni vagy éppen pár videót megnézni.


Akkor fogod megtanulni, ha sokat próbálgatod. Keress egyszerű feladatokat és csináld meg. Az egyetemen is rengeteg gyakorló feladatokat adnak, csináld újra azt a részt ahol megakadtál.


Ha valami nem megy. Mondjuk a loopokat nem érted, akkor tanulj magadtól a loopokról. Lehet neked 3x annyi ideig tart majd megérteni az adott tananyagot, de attól még meg lehet csinálni.


Bocs, de a kérdésed alapján az jön le, hogy megpróbáltad 1x és nem ment, ezért feladtad.


Az meg, hogy honnan ... google? Ha mondjuk nekem nem menne a lambda kifejezések rá keresnék a neten és addig tanulmányoznám amíg nem menne :D Elkezdhetsz magadtól tanulni extra dolgokat, de hülyeség eltérned az egyetemi anyagtól. Maximum akkor ha az már jól megy és szeretnél többet tanulni...

2017. okt. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#1, köszi!


#2, köszi a videót!

Én ezt a csatornát néztem ki: https://www.youtube.com/watch?v=oQ47QQ2D3kQ&list=PLuYHIg_0xQ..

A többivel pedig tévedsz! NEM adnak rengeteg gyakorlófeladatot (legalábbis nekünk), konkrétan 5 db-ot adtak, megoldás NÉLKÜL, tehát ha elakadok, nem tudom mi a baj, ha nem jövök rá magamtól. Illetve nem az van, hogy megpróbáltam egyszer és nem megy, hanem az, hogy túl nagyok az "ugrások" az órák szintjei között. Múlt héten egy óra alatt ledarálták nekünk a változókat, operátorokat, if-et, while-t, dowhile-t, ciklusokat, feltétel. 2!!! feladatot néztünk meg órán, és ennyi. Kaptunk 3 házit, meg az 5 db gyakorlót - mint mondtam, megoldás nélkül.

A mai órán pedig már a stringeket, tömböket, vektorokat vettük. EGYETLEN feladatatot nézünk meg, és kaptunk 3 db gyakorlót (megoldás nélkül), illetve 2 házit. NEKEM ez nagy szintugrás, a mai órán nem is értettem az az egy feladatot sem, nehéz volt nekem. Ezért szeretnék önállóan is tanulni, hogy jobban menjen.

A kérdésem pedig arra irányult, hogy melyik módszer a jobb, könyvből, vagy videókból érdemesebb-e tanulni programozni - tekintve hogy nincsen tapasztalatom benne egyáltalán. Nyilván keresgélek google-ban, de ettől még nem vagyok előrébb, ha az alapokkal is gondban vagyok. Feladatokat már kerestem, keresek is, nem ezzel van a baj. De az elméletet még mindig kell szedni valahonnan, és erre lettem volna kíváncsi, hogy honnan érdemesebb.

2017. okt. 26. 22:13
 4/7 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem a legjobb egy könyvvel kezdeni, aztán jöhetnek az oktatóvideók is. Általában egy könyv jóval összeszedettebb, mint egy videósorozat, és könnyebb is könyvolvasás közben gyakorolni szerintem. Egy könyv, vagy oktatóvideósorozat nem lesz elég semmire, több forrásból kell tájékozódni, és megtanulni használni a keresőt, mert enélkül halott ügy az egész. A kereső használata ennek a kérdésnek a létrejöttét is megakadályozta volna.

Ne korlátozd be magad csak a magyar nyelvre, keress angolul, olvass angolul, dokumentálj angolul.

2017. okt. 27. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Programozást minden képpen könyvből érdemes tanulni, a legfontosabb dolog, hogy megértsd, hogy az adott nyelv milyen eszközöket bocsát a rendelkezésedre és azokat hogyan kell használni. Plusz egy típusfeladat megoldásától bár sikerélményed lesz, több tudásod viszont nem.


Viszont...:


"Múlt héten egy óra alatt ledarálták nekünk a változókat, operátorokat, if-et, while-t, dowhile-t, ciklusokat, feltétel....A mai órán pedig már a stringeket, tömböket, vektorokat vettük. EGYETLEN feladatatot nézünk meg,"


Nem értem itt mi a problémád. Mennyi időt szeretnél ezekre a nem túl nagy témakörökre, és mit akarsz gyakorolni egy cikluson, if-en vagy tömbbön? Sajnálom, de azt kell, hogy mondjam, hogy ha az ilyen alap dolgok megértése problémát okoz, akkor nem biztos, hogy jó szakmát választottál.

2017. okt. 27. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Igazából nem magával az elmélettel van baj, azt nagyjából értem, de olyan összetett feladatokat akarnak megoldatni velünk, hogy nem megy, és nem csak nekem, hanem sokan másoknak sem a csoportból. Elküldtem a feladatot egy programozó barátomnak, aki nem csak programozóként dolgozik hanem oktat is, ő is azt mondta hogy hatalmas szintugrás nekünk az a feladat. Konkrétan 1 ember tudta megcsinálni a feladatot órán, senki más.

Én nem programozónak tanulok egyébként, csak van ilyen órám is kötelezően. De a diploma után ha nem akarok nem is kell soha többet ezzel foglalkoznom, de attól még meg kell csinálni valahogy.

2017. okt. 27. 14:35
 7/7 anonim válasza:
Remek valadzok!!!
2018. febr. 14. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!